Książka pod Choinkę - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 27 w Lublinie

Tag img 08.03.2024, 09:20

Książka pod Choinkę

„Książka pod choinkę”

Małe i wielkie sukcesy łatwiej osiągnąć dziecku, które od najmłodszych lat czyta wspólnie z rodzicem. Książki uczą dziecko pozytywnego myślenia o sobie i świecie, wzmacniają jego pewność siebie, poczucie sprawczości oraz wiarę w swoje umiejętności i talenty.

Kampania społeczna Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” realizowana od 2017 r. zachęca do wspólnego rodzinnego czytania już od najmłodszych lat i pokazuje niezwykle ważną rolę książki w życiu dziecka.

Trzeci etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach siedmioletnich rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. W ramach zajęć czytelniczych „Książka pod choinkę” do dzieci trafiły specjalnie przygotowane Wyprawki Czytelnicze złożone z książki „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z wyjątkowymi ilustracjami Emilii Dziubak oraz broszury dla rodziców podpowiadającej, jak i co czytać wspólnie z siedmiolatkiem i wspierać dziecko na kolejnym etapie jego rozwoju.