Marsz Pamięci - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 27 w Lublinie

Tag img 16.04.2024, 12:52

Marsz Pamięci

7a Marsz Pamięci

W dniu 25 marca  2024r. klasa 7a wzięła udział w Marszu Pamięci zorganizowanym ku czci pomordowanych dzieci z ochronki  żydowskiej mieszczącej się na Starym Mieście w czasie II wojny światowej.

Marsz wyruszył z ul. Grodzkiej 11. Uczestnicy przeszli na Tatary, gdzie znajdują się płyty upamiętniające tę tragedię. Zostały zapalone znicze, a uczniowie 7a złożyli kamyki na symbolicznym grobie.

To wydarzenie poprzedzone zostało ciekawą prezentacją i lekcją przygotowaną przez panią Izabelę Czumak z Ośrodka Bramy Grodzkiej Teatru NN.Uczniowie poznali okoliczności tego hitlerowskiego bestialstwa, a przy okazji dowiedzieli się wielu ciekawostek o dawnym Lublinie. Zwiedzili również wystawę w Bramie Grodzkiej.

Telewizja lubelska w "Panoramie Lubelskiej" pokazała tę uroczystość, a radio lubelskie ją zrelacjonowało.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją:

Maria Siemion