Jadłospis 6-10.05.2024 r. - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 27 w Lublinie

Tag img 06.05.2024, 12:06

Jadłospis 6-10.05.2024 r.

DATA

POTRAWA

SKŁADNIKI

PN 06-05

Zupa koperkowa 300ml

Udko z kurczaka, koper, marchew, cebula, pietruszka, por, seler, śmietana, mąka pszenna, natka, sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek: : może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Chleb mieszany, żytni słonecznikowy

Mąka pszenna, zakwas chlebowy, mąka żytnia, siemię lniane, słonecznik, woda, drożdże, sól.

Spaghetti bolognese 300g

Makaron spaghetti (pszenica drum), szynka b/k, sos bolognese (koncentrat pomidorowy (36%), maltodekstryna, mąka ryżowa, cukier, cebula, tłuszcz palmowy, sól jodowana, skrobia modyfikowana, czosnek, papryka, sok z buraka czerwonego w proszku, tymianek, rozmaryn, oregano, majeranek, aromaty).

Kompot porzeczkowy 250ml

Porzeczka czarna, cukier.

WT 07-05

Zupa góralska 300ml

Udko z kurczaka, peperonata ( papryka żółta, papryka czerwona, cebula, pasta pomidorowa, cukier, olej słonecznikowy, sól, kwas cytrynowy, modyfikowana skrobia kukurydziana , ryż, ziemniaki, marchew, pietruszka, por, seler, mąka pszenna, śmietana, natka pietruszki, sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Ziemniaki 190g

Ziemniaki, sól.

Stek wieprzowy 100g

Karczek, olej rzepakowy, sól, bułka tarta (mąka pszenna, drożdże, sól, margaryna, woda), bułka siedlecka (mąka pszenna, drożdże, sól, margaryna, woda), jaja, pieprz czarny, lubczyk, marynata do wieprzowiny.

Mizeria 100g

Ogórek zielony, szczypior, śmietana.

Sok jabłkowy 250ml

Koncentrat 100 % soku jabłkowego, woda.

ŚR 08-05

Zupa kapuśniak 300ml

Udko z kurczaka, marchew, cebula, pietruszka, por, seler, kapusta kiszona, natka, sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Kotlet ziemniaczany 150g

Ziemniaki, sól, jaja, mąka pszenna, mąka ziemniaczana, cebula, pieprz.

Sos pieczarkowy 100g

Pieczarka, cebula, mąka pszenna, olej rzepakowy, śmietana, sól.

Ogórek kiszony z cebulką 100g

Ogórek kiszony, cebula, olej rzepakowy, cukier.

Herbata owocowa 250ml.

Herbata owocowa, miód.

CZW 09-05

Zupa zacierka 300ml.

Udko z kurczaka, makaron świderki (mąka pszenna), ziemniaki, marchew, pietruszka, seler, por, natka pietruszki, sól, olej rzepakowy, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Kasza gryczana 60g

Kasza gryczana, olej rzepakowy, sól.

Pieczony filet z piersi indyka 120g

Udziec z indyka, pieczarki, cebula, mąka pszenna, masło, sól, pieprz ziołowy, marynata do drobiu.

Surówka z buraka 100g

Burak czerwony, masło,cebulka, cukier, sól.

Kompot truskawkowy 250ml

Truskawka, cukier.

PT 10-05

Krem z buraka 300ml

Udko z kurczaka, buraki, marchew, pietruszka, por, seler, śmietana, mąka pszenna, natka pietruszki, sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Przysmak marynarski 150g

Filet z mintaja, mąka pszenna, ryżowa, woda, olej rzepakowy, skrobie( kukurydziana, ziemniaczana), sól, substancje spulchniające, przyprawy, drożdże, białko jaja kurzego w proszku. Może zawierać: soję, mleko, seler, skorupiaki, gorczycę.

Ziemniaki 200g

Ziemniaki, sól.

Surówka z kapusty kiszonej 100g

Kapusta kiszona, sól, cebula, marchew, olej rzepakowy, cukier.

Sok jabłkowy 250ml

ul. Kresowa 7,