Jadłospis 26.02-1.03.2024 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 27 w Lublinie

Tag img 26.02.2024, 10:00

Jadłospis 26.02-1.03.2024

Obiady
Jadłospis 26.02-1.03.2024

26.02.2024 – 01.03.2024

DATA

POTRAWA

SKŁADNIKI

PN 26-02

Zupa brokułowa 300ml

Udko z kurczaka, brokuły, marchew, pietruszka, por, seler, śmietana, mąka pszenna, natka, sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Chleb mieszany, żytni słonecznikowy

Mąka pszenna, zakwas chlebowy, mąka żytnia, siemię lniane, słonecznik, woda, drożdże, sól.

Makaron z owocami 200g

Makaron świderki (mąka pszenna, może zawierać soje), truskawki, porzeczka czarna, śmietana, cukier.

Herbata 250 ml

Herbata Lipton, cukier, cytryna.

WT 27-02

Krupnik ryżowy 300ml

Udko z kurczaka, ryż, ziemniaki, marchew, pietruszka, por, seler, sól, natka pietruszki, sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Ziemniaki 200g

Ziemniaki, sól.

Stek wieprzowy 90g

Karczek, olej rzepakowy, sól, bułka tarta (mąka pszenna, drożdże, sól, margaryna, woda), bułka siedlecka (mąka pszenna, drożdże, sól, margaryna, woda), jaja, pieprz czarny, lubczyk, marynata do wieprzowiny.

Surówka z ogórka i kapusty kiszonej 100g

Ogórek kiszony, kapusta kiszona, oliwa z oliwek, cukier, cebula, marchew.

Kompot porzeczkowy 250ml

Porzeczka czarna, cukier.

ŚR 28-02

Zupa pejzanka 300ml.

Ziemniaki, udko z kurczaka, marchew, pietruszka, por, seler, natka pietruszki, kapusta biała, fasola szparagowa, śmietana, mąka pszenna, sól, pieprz czarny, ziele angielski, liść laurowy: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Kotlet ziemniaczany 150g

Ziemniaki, sól, jaja, mąka pszenna, mąka ziemniaczana, cebula, pieprz.

Sos pieczarkowy 100g

Pieczarka, cebula, mąka pszenna, olej rzepakowy, śmietana, sól.

Pomidor z cebulką 100g

Pomidor, cebula, sól.

Kompot jabłkowy 250ml

Jabłko, cukier.

CZW 29-02

Zupa wiosenna 300ml

Ziemniaki, marchew, pietruszka, por, seler, kalafior, brokuł, cukinia, masło, śmietana, mąka pszenna, koper, sól, pieprz czarny, ziele angielskie, liść laurowy: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Kasza gryczana 60g

Kasza gryczana, olej rzepakowy, sól.

Pieczony filet z piersi indyka 120g

Udziec z indyka, pieczarki, cebula, mąka pszenna, masło, sól, pieprz ziołowy, marynata do drobiu.

Fasola szparagowa 100g

Fasola szparagowa, masło, bułka tarta (mąka pszenna, drożdże, sól, margaryna, woda).

Herbata owocowa 250ml.

Herbata owocowa, miód.

PT 01-03

Zupa góralska 300ml

Udko z kurczaka, peperonata ( papryka żółta, papryka czerwona, cebula, pasta pomidorowa, cukier, olej słonecznikowy, sól, kwas cytrynowy, modyfikowana skrobia kukurydziana , ryż, ziemniaki, marchew, pietruszka, por, seler, mąka pszenna, śmietana, natka pietruszki, sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Mintaj z pieca w panierce 150g

Filet z mintaja, mąka pszenna, ryżowa, woda, olej rzepakowy, skrobie( kukurydziana, ziemniaczana), sól, substancje spulchniające, przyprawy, drożdże, białko jaja kurzego w proszku. Może zawierać: soję, mleko, seler, skorupiaki, gorczycę.

Ziemniaki 200g

Ziemniaki, sól.