WAŻNE

Od 6 października 2023 r. (piątek ) rozpoczynamy przekazywanie laptopów w ramach projektu „Laptop dla ucznia”.

Wzory dokumentów niezbędnych do przekazania urządzenia będą w siedzibie szkoły, proszę aby osoby podpisujące umowy posiadały dowody osobiste. Do odbioru sprzętu konieczny jest podpis obojga rodziców/opiekunów prawnych.

Dokumenty związane z wydaniem urządzenia przygotowuje szkoła, laptopy będą przekazywane w siedzibie szkoły przy ul. Kresowej 7. (hol przed sekretariatem)

zapraszam zgodnie z harmonogramem .

Harmonogram:

6 października 2023 r. (piątek) w godz. 9:00 – 13:00

9  października 2023 r. ( poniedziałek) w godz. 9:00 13:00

10 października 2023 r. ( wtorek ) w godz. 12:00 – 17:00

11 października 2023 r. (środa ) w godzin. 9:00- 13:00

Wycieczka śladami „Kamieni na Szaniec”

13. października uczniowie kl. 8eM i 8 fM uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Była to wycieczka inna niż wszystkie dotychczas. Inna, bo temat i postawa wymagała tego od nas. Uczniowie klas ósmych przeszli śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”. Byli w miejscu głośnej akcji pod Arsenałem, zobaczyli siedzibę Gestapo przy al. Szucha, gdzie przesłuchiwany był „Rudy”. Następnie udali się do więzienia na Pawiaku, w którym m.in. wysłuchali grypsów więziennych, czytanych przez byłych więźniów. Kolejnym punktem programu był cmentarz wojskowy na Powązkach, na którym pochowani są m.in. Maciej Aleksy Dawidowski, Jan Bytnar, Tadeusz Zawadzki, Aleksander Kamiński oraz Krzysztof Kamil Baczyński. Na koniec uczniowie zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam mieli okazję posłuchać bijącego serca walczącej Warszawy, a także spróbować swoich sił w drukowaniu ulotek w podziemnej drukarni.  Przeszli też kanałem na wzór wielu mieszkańców okupowanej Warszawy. Wszystkie odwiedzone miejsca na pewno na długo pozostaną w pamięci zarówno młodzieży, jak i dorosłych pełniących opiekę podczas tego wyjazdu. 

Natalia Kraszkiewicz

 Mikołaj Augustynowicz

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 - 2023 Frontier Theme