WAŻNE

Od 6 października 2023 r. (piątek ) rozpoczynamy przekazywanie laptopów w ramach projektu „Laptop dla ucznia”.

Wzory dokumentów niezbędnych do przekazania urządzenia będą w siedzibie szkoły, proszę aby osoby podpisujące umowy posiadały dowody osobiste. Do odbioru sprzętu konieczny jest podpis obojga rodziców/opiekunów prawnych.

Dokumenty związane z wydaniem urządzenia przygotowuje szkoła, laptopy będą przekazywane w siedzibie szkoły przy ul. Kresowej 7. (hol przed sekretariatem)

zapraszam zgodnie z harmonogramem .

Harmonogram:

6 października 2023 r. (piątek) w godz. 9:00 – 13:00

9  października 2023 r. ( poniedziałek) w godz. 9:00 13:00

10 października 2023 r. ( wtorek ) w godz. 12:00 – 17:00

11 października 2023 r. (środa ) w godzin. 9:00- 13:00

Uczniowie w Finale Konkursu Elektrycznego „Pstryk i działa”

10.03.2023 r. odbył się finał V Regionalnego Konkursu Elektrycznego „Pstryk i działa”. Konkurs jest organizowany przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie, pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie i Prezydenta Miasta Lublin.

Nasi uczniowie z klasy VIII reprezentujący szkolę Natalia Parzyńska, Gabriel Taszbajew, Miłosz Kamiński oraz Adam Leonowicz zmierzyli z rywalami z  różnych szkół województwa lubelskiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i regionalnego. W lutym odbył się pierwszy etap: rozwiązanie testu teoretycznego przez uczniów klas ósmych. Etap ten wyłonił 4 osoby z największą liczbą punktów. Drużyna reprezentująca szkołę dostała kolejne zadanie. Zadanie projektowe, polegało na wykonaniu przez grupę uczniów doświadczenia fizycznego z zakresu elektromagnetyzmu i udokumentowaniu wykonanej pracy krótkim filmem. Grupa ze swoim filmikiem zakwalifikowała się do finału. Nasza drużyna nagrała niezwykle interesujące doświadczenie: II prawo Kirchhoffa w prostych obwodach.

Podczas finału uczniowie pracując w grupach zmierzyli się z zadaniem doświadczalnym, polegającym na zbudowaniu obwodu prądu elektrycznego według schematu, korzystając z urządzeń znajdujących się w naszych pracowniach elektrycznych. Wiedza z zakresu elektromagnetyzmu była niezbędna do właściwej realizacji układu. Zadanie finałowe polegało na dobraniu odpowiedniej rezystancji do diody LED tak, żeby dioda świeciła jak najjaśniej i nie uległa uszkodzeniu.

Gratulujemy zakwalifikowania się do finału !!

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 - 2023 Frontier Theme