WAŻNE

ZEBRANIE RADY RODZICÓW 2022/2023

Serdecznie zapraszam w imieniu Przewodniczącej Rady Rodziców na zebranie Trójek Klasowych w dniu 28.09.2022 r. o godzinie 18:00 w holu głównym szkoły przy ul. Kresowej 7.

Z poważaniem

Dyrektor szkoły

KONKURSY PRZEDMIOTOWE LKO

Prosimy o zapoznanie się z Zakresem wymagań, Regulaminem oraz Terminarzem Eliminacji Konkursów Przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023.

Szkolny ogródek

Wiosna to czas intensywnych prac w polu i ogrodzie. Także nasi uczniowie podjęli się wyzwania i wraz z wychowawcami założyli rabaty i grządki na szkolnym patio. Pierwszaki z klasy 1c już w marcu wysiały
do doniczek kwiaty i warzywa i wytrwale je pielęgnowały, by w maju przygotować grzędy i je zasadzić. Dzieci z klasy 2c zasadziły drzewko-piękny migdałek oraz kwiaty i rośliny ozdobne. Teraz wspólnie dbamy o nasz szkolny ogródek i z satysfakcją obserwujemy jak rośnie i z dnia na dzień się zmienia. Przed ptakami dzielnie go strzeże wykonany przez dzieci strach na wróble, a mali ogrodnicy pielą, podlewają i zachwycają się, jak to z jednego małego nasionka może urosnąć dorodna roślina. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze plony, by z satysfakcją skosztować, jak smakują nasze: truskawki, pomidory,
marchew, pietruszka, pory, selery, rzodkiewka, szczypior czy cukinia oraz cieszyć oko różnobarwnymi: mieczykami, astrami, aksamitkami, frezjami, bratkami i łubinem.

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 - 2022 Frontier Theme