WAŻNE

Od 6 października 2023 r. (piątek ) rozpoczynamy przekazywanie laptopów w ramach projektu „Laptop dla ucznia”.

Wzory dokumentów niezbędnych do przekazania urządzenia będą w siedzibie szkoły, proszę aby osoby podpisujące umowy posiadały dowody osobiste. Do odbioru sprzętu konieczny jest podpis obojga rodziców/opiekunów prawnych.

Dokumenty związane z wydaniem urządzenia przygotowuje szkoła, laptopy będą przekazywane w siedzibie szkoły przy ul. Kresowej 7. (hol przed sekretariatem)

zapraszam zgodnie z harmonogramem .

Harmonogram:

6 października 2023 r. (piątek) w godz. 9:00 – 13:00

9  października 2023 r. ( poniedziałek) w godz. 9:00 13:00

10 października 2023 r. ( wtorek ) w godz. 12:00 – 17:00

11 października 2023 r. (środa ) w godzin. 9:00- 13:00

Szanowni Państwo

Dobiega końca rok szkolny 2019/2020 który zapamiętamy jako czas pełen wyzwań i wytężonej pracy.
W związku z wprowadzeniem stanu pandemii COVID-19 ostatnie miesiące przyniosły niespodziewane wyzwania, do których musieliśmy się przystosować. Był to okresie ogromnych zmian w obszarze funkcjonowania szkoły, który pozwolił jednak wypracować wiele wartościowych rozwiązań.

Wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy. Z względu na wytyczne GIS nie możemy spotkać się na tradycyjnej uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wielkie wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich poziomach w naszej szkole, w zdecydowanej większości nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania.  Państwu Wicedyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły składam wyrazy podziękowania za trud i wysiłek włożony w edukację, wychowanie dzieci i młodzieży. Dziękuję za czas efektywnej i rzetelnej pracy, realizowanej w nietypowych warunkach.
Należy wspomnieć, że mimo trudnych warunków nauki, uczniowie naszej szkoły osiągnęli sukces na miarę swoich możliwości.

Dziękuję Informatykom w szczególności Panu Arturowi Dołbie i Dariuszowi Cieśli, za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach i wspieranie nauczycieli. Słowa uznania kieruję do wszystkich Pracowników szkoły, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych. Życzę Państwu wielu kolejnych sukcesów, satysfakcji z wykonywanego zawodu, a także wszelkiej pomyślności i wspaniałych wakacji.

Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a Rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość. Gratuluję przede wszystkim uczniom wspaniałych sukcesów i osiągnięć edukacyjnych. W tym szczególnym dniu pragnę podziękować Wam za aktywność, zaangażowanie i czynne włączenie się w proces dydaktyczny w tak trudnym czasie. Gratuluję wszystkim, którym udało się zrealizować wytyczone sobie wcześniej cele.

Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się. 

Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.

Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałbym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Z serdecznymi pozdrowieniami

                                                                     Wojciech Josicz

                                                                     dyrektor szkoły

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 - 2023 Frontier Theme