WAŻNE

KONKURSY PRZEDMIOTOWE LKO

Prosimy o zapoznanie się z Zakresem wymagań, Regulaminem oraz Terminarzem Eliminacji Konkursów Przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023.

Sportowa Akademia Konrada Czerniaka

 

Akademia Konrada Czerniaka

Pływanie od lat należy do jednych z najbardziej popularnych dyscyplin sportu w Lublinie, o czym świadczyć może ilość uczniów w klasach pływackich w naszych szkołach. Służy temu także rozwijająca się infrastruktura zarówno przy szkołach, jak i miejska.

W październiku uruchomiony zostanie kompleks Aqua Lublin, który, dzięki staraniom władz Miasta, promować będzie Konrad Czerniak – trzykrotny medalista Mistrzostw Świata w pływaniu, wicemistrz świata, dwukrotny mistrz Europy na krótkim basenie, medalista mistrzostw Europy, a także wielokrotny rekordzista Polski. Jego ostatni brązowy medal zdobyty podczas Mistrzostw Świata w Kazaniu znacznie przybliżył go do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Jednym z elementów promocji pływania jest także szkółka pływacka – Sportowa Akademia Konrada Czerniaka, która jest prowadzona przez wiodący klub sportowy Lublina – AZS UMCS Lublin. Akademia będzie prowadziła zajęcia na Aqua Lublin.

Celem projektu jest nauka pływania osób w każdym wieku, propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie jak największej grupy odbiorców do uprawiania sportu. Akademia ma także na celu rozwój szkolenia wyczynowego w pływaniu, zarówno wśród uczniów szkół, jak też studentów.

Plakat Akademia

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 - 2022 Frontier Theme