O prawach dziecka – pacjenta prawie wszystko…

28 lutego odbyły się zajęcia edukacyjne dla klas I-III. Wykorzystano w nich  fragment książki Kuba i Buba
w
szpitalu… oraz Kartę Praw Dziecka – Pacjenta opracowaną przez Rzecznika Praw Pacjenta i Rzecznika Praw Dziecka. Nie zabrakło również części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy 2e, która zaprezentowała historię chorego z  przejedzenia kotka oraz żabki, która miała być sucha. Dzieci dowiedziały się, że nie tylko warto znać swoje prawa i z nich korzystać, ale również trzeba szanować prawa innych osób.

Przygotowanie, tekst i zdjęcia: Alicja Roskal