WAŻNE

Od 6 października 2023 r. (piątek ) rozpoczynamy przekazywanie laptopów w ramach projektu „Laptop dla ucznia”.

Wzory dokumentów niezbędnych do przekazania urządzenia będą w siedzibie szkoły, proszę aby osoby podpisujące umowy posiadały dowody osobiste. Do odbioru sprzętu konieczny jest podpis obojga rodziców/opiekunów prawnych.

Dokumenty związane z wydaniem urządzenia przygotowuje szkoła, laptopy będą przekazywane w siedzibie szkoły przy ul. Kresowej 7. (hol przed sekretariatem)

zapraszam zgodnie z harmonogramem .

Harmonogram:

6 października 2023 r. (piątek) w godz. 9:00 – 13:00

9  października 2023 r. ( poniedziałek) w godz. 9:00 13:00

10 października 2023 r. ( wtorek ) w godz. 12:00 – 17:00

11 października 2023 r. (środa ) w godzin. 9:00- 13:00

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniu 29 kwietnia 2022 roku odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Szkoła Podstawowa nr 27 im. M. Montessori przyłączyła się do tych obchodów. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji języka polskiego z wykorzystaniem okularów VR. Pan Dyrektor Wojciech Josicz pokazał uczniom jak korzystać z okularów  VR i opisał, w jaki sposób Wirtualna Rzeczywistość może dostarczać niesamowitych wrażeń i skłaniać do kreatywnego działania i opisywania rzeczywistości. Uczniowie na podstawie tego co zobaczyli przy pomocy okularów VR ćwiczyli opis przeżyć wewnętrznych. Gdy taki sam obraz wyświetlił się na tablicy interaktywnej, uczniowie jednogłośnie zdecydowali, że pobyt w wybranym miejscu jest atrakcyjniejszy niż to samo miejsce widziane jedynie na fotografii. Takie wędrówki na pewno pozostaną na dłużej w ich pamięci. Dzień Nowych Technologii jest kolejną szansą, dzięki której edukacja staje się nie tylko efektowna, lecz także zasadna i ciekawa. 

Natalia Kraszkiewicz 

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 - 2023 Frontier Theme