WAŻNE

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w czwartek, 21.09.2023 r. o godzinie 16:00 w holu głównym w budynku przy ul. Kresowej 7.

Czy Leszek Czarny miał kolorowe sny?

19-09-2016-1

Jest to projekt realizowany przez szkołę we współpracy z Narodowym Centrum Kultury i Centrum Spotkania Kultur. Ideą jego jest przeprowadzenie serii warsztatów dla uczniów klas szóstych dotyczących tworzenia analogowej diaporamy, której tematem jest lokalna historia naszego miasta. Przed każdym z warsztatów jego uczestnicy zostaną wprowadzeni w kontekst historyczny, dzięki zwiedzaniu Muzeum Historii Miasta Lublina, wysłuchaniu legendy o Leszku Czarnym (którego sen w istotny sposób wiąże się z lokacją miasta) i odniesieniu owej legendy do najważniejszych faktów historycznych związanych z historią Lublina. Kontekst historyczny uzupełnią wykłady dotyczące mediów – zwiększające świadomość medialną uczniów. Podczas warsztatów uczniowie zapoznają się z techniką analogowej diaporamy, opracują scenariusz własnej interpretacji legendy o śnie Leszka Czarnego oraz samodzielnie wykonają (różnymi technikami) kolejne slajdy, stanowiące budulec diaporamy. Warsztaty zakończą się próbą zaanimowania na żywo owych slajdów w ramach otwartego dla publiczności pokazu.
Prowadzący: dr Magdalena Szubielska /wstęp o mediach/, mgr Małgorzata Surmacz /kustosz Muzeum na Bramie Krakowskiej/, mgr Radosław Bułtowicz /warsztaty diaporamy, koordynacja zadania/.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura na lata 2016 – 2018.
Operator: Centrum Spotkania Kultur

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 - 2023 Frontier Theme