Wycieczka klasy Vc

W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki klasa Vc uczestniczyła w niecodziennej lekcji przyrody.
Tematem zajęć przeprowadzonych w Muzeum Zoologicznym przy Instytucie Biologii i Biochemii UMCS była Różnorodność świata zwierząt. W bogatej kolekcji muzeum znajduje się wiele osobliwości: jajorodny ssak dziobak, najmniejszy ptak na świecie – koliber, motyl-sowa i wiele innych. Uwagę uczniów przykuwały okazy dużych europejskich ssaków: żubra, niedźwiedzia brunatnego i wilka. W części ekspozycji poświęconej ptakom można było obejrzeć wiele krajowych chronionych, ginących i zagrożonych gatunków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja osteologiczna. Jest to zbiór około 250 szkieletów i elementów kostnych należących do 190 gatunków kręgowców.
Tekst i zdjęcia Anna Lewandowska
Klasa 5c.1Klasa5c.2