Wycieczka Kazimierza i Janowca

Klasy 4d, 5a, 4a, i 4b pod opieką Pań Ewy Kwiatkowskiej i Małgorzaty Niewiadomskiej wybrały się na wycieczkę do Janowca i Kazimierza. Najpierw dzieci przespacerowały się przez Korzeniowy Dół. Następnie wybrały się na godzinny rejs statkiem po Wiśle. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie ruin zamku w Janowcu, a także położonego nieopodal dworku szlacheckiego. Potem wszyscy znaleźli się w Kazimierzu Dolnym, gdzie mogli podziwiać zabytkowy Rynek, Basztę, ruiny Zamku, kościół Farny i zabytkowe kamienice. Dodatkową atrakcją była możliwość zaobserwowania jak ekipa filmowa kręciła zdjęcia do serialu oraz spotkanie na planie z aktorami, otrzymanie od nich autografów i zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć.Mimo, że na początku pogoda nie dopisywała, uczestnicy dzielnie znosili trudy deszczowej podróży. Zostali za to wynagrodzeni pięknym słońcem w dalszej części wyprawy.
Tekst i zdjęcia Ewa Kwiatkowska