OPŁATA ZA OBIADY – GRUDZIEŃ 2022

Opłata za obiady za miesiąc grudzień 2022r. wynosi 16 x 4,50zł = 72,00zł
Ze względu na zakończenie roku obrotowego prosimy o niezwłoczne uregulowanie zaległych płatności.

Warsztaty dziennikarskie w bibliotece

4 czerwca uczniowie kl. 6 d uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich w filii nr 40 MBP w Lublinie. Zajęcia odbyły się w ramach projektu Wypisz, wymaluj (Nie)literackie strefy kreatywności. Prowadził je Paweł Gregorowicz z Telewizji Polsat. Dziennikarz wyjaśnił uczniom podstawowe terminy związane z dziennikarstwem informacyjnym i publicystycznym. Opowiedział o roli i zadaniach dziennikarza oraz interwencjach, w których brał udział. Podsumowaniem tych wiadomości były zajęcia praktyczne podczas których uczniowie mieli opracować scenariusz programu informacyjnego a później przedstawić wiadomości w formie newsa. Wszystkie próby zostały nagrane i odtworzone, a następnie omówione przez pana Pawła. To były bardzo atrakcyjne zajęcia, może dzięki nim uczniowie zdecydują się na przygodę z dziennikarstwem.

Tekst i zdjęcia Natalia Kraszkiewicz