Tydzień z Językiem Ojczystym

W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w świetlicy Panie Sylwia Laskowska-Rola i Jagoda Antoniak zorganizowały Tydzień Języka Ojczystego. Uczniowie zaznajomili się z zasadami pisowni języka polskiego oraz z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach czytania ze zrozumieniem, pisali dyktando, wypowiadali łamańce językowe, tworzyli wypowiedzi pisemne, ustne z dominującą jedną literą i kodowali swoje imiona. Cały tydzień trwaliśmy uczestnicząc w grach i zabawach językowych. Podsumowaniem tygodnia zmagań językowych było wyłonienie zwycięzców, którzy iście po mistrzowsku przeszli wszystkie językowe próby. Gratulujemy!
Tekst i zdjęcia: Sylwia Laskowska-Rola, Jagoda Antoniak