Dzień Baśni

W pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Baśni. Z tej okazji przybyła do nas Królowa Śniegu, która przekazała swoje rządy Wiośnie – królowej kwiatów i zieleni. Obie panie przeprowadziły dla klas IV Konkurs Baśniowy. Pytania i konkurencje były różnorodne i szczegółowe, wymagały od drużyn nie tylko świetnej znajomości wielu utworów, ale także umiejętności pięknego, wyrazistego czytania, zdolności artystycznych, literackich a nawet aktorskich. Wśród uczniów i nauczycieli wyróżniały się baśniowe postacie w pomysłowych kreacjach. Jak przystało na Dzień Baśni było radośnie, baśniowo i kolorowo!
Tekst Agnieszka Trojniak, zdjęcia Ewa Kwiatkowska