ŚWIĘTO WOLNYCH KSIĄŻEK

Nasza szkoła brała udział w XII edycji akcji bookcrossingowej. Pomysłodawcą, animatorem i organizatorem projektu Święto Wolnych Książek. Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi radością czytania jest Fundacja Bookcrossing Polska. W Lublinie głównym organizatorem akcji była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej. 18 czerwca 2015 roku uczniowie z klas M2, 6b i 6c rozdawali książki spotkanym na ulicach Lublina przechodniom. Akcja ta miała na celu popularyzację czytelnictwa.
Film opracowany przez pracowników Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej: tutaj
Galeria zdjęć: tutaj