Świetliczaki dla Niepodległej

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu – Mazurka Dąbrowskiego, pieśni patriotycznych oraz tańca z chustami do Piosenki Młodego Patrioty. Cały tydzień realizowane były tematy patriotyczne z wykorzystaniem książek historycznych i prezentacjami multimedialnymi. Gazetki tematyczne przypominały uczniom znaczenie i wartość symboli narodowych. Dzieci realizowały się artystycznie poprzez szeroką gamę prac plastycznych. Wiele radości sprawiło uczniom pozowanie do zdjęć w fotobudce. Uwieńczeniem tygodnia patriotycznego był konkurs plastyczny Oblicza wojny. Zajęcia prowadziły wychowawczynie świetlicy szkolnej.