Spotkanie w bibliotece szkolnej

10 maja 2018 roku w bibliotece szkolnej w budynku przy ulicy Kresowej odbyło się spotkanie członków i sympatyków Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Lublinie, w którym uczestniczyło 12 osób z bibliotek Lublina, Lubartowa, Niemiec i Ciecierzyna.
Uczestniczki spotkania zostały przywitane przez dyrektora szkoły Pana Wojciecha Josicza.
Bibliotekarki naszej szkoły Panie Maria Młynarczyk i Danuta Stachyra omówiły formy pracy z małym czytelnikiem oraz zaprezentowały przykłady działań, które sprawdzają się w bibliotece w zakresie propagowania czytelnictwa, organizacji konkursów i wystaw. Zaprezentowane zostały także serie wydawnicze książek, po które mali czytelnicy chętnie sięgają. Uczestniczki spotkania przeszły następnie do wypożyczalni i miały okazję zobaczyć, jak są ułożone książki i oznakowane regały przy wolnym dostępie do zbiorów.