Sport szkolny: klasy sportowe i profilowane

4 maja rozpoczął się nabór uczniów do klas sportowych i profilowanych funkcjonujących w lubelskich szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na naukę w takich klasach w roku szkolnym 2013/2014 Samorząd Miasta Lublin rozszerzył ofertę klas sportowych o klasy profilowane na wszystkich poziomach nauczania. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności w 20 klasach sportowych i 35 klasach profilowanych.
W bieżącym roku
szkolnym uczniowie rozwijają swój talent w 29 klasach sportowych oraz 63 klasach profilowanych na wszystkich poziomach nauczania.

Od roku szkolnego 2015/2016 na poziomie szkoły podstawowej będzie działać 87 klas sportowych
i profilowanych w następujących dyscyplinach:

• pływanie,
  • piłka ręczna,
  • koszykówka,
  • piłka nożna,
  • tenis stołowy,
  • piłka siatkowa
  • zapasy.

Na poziomie gimnazjalnym uczniowie będą mogli trenować w 27 takich klasach. Szkolenie będzie realizowane w następujących dyscyplinach: piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, piłka siatkowa, pływanie, kajakarstwo oraz boks.

Poniżej zamieszczone są filmy promujące naukę w klasach profilowanych i sportowych.
Samorząd Miasta Lublin zaprasza do zapoznania się z ofertą szkół i zachęca do
zapisywania dzieci z predyspozycjami sportowymi do takich klas.
Szkoły podstawowe

Gimnazja