Przenieś się do świata krasnoludów, hobbitów, elfów i ludzi

13. grudnia kl. 6cM wzięła udział w konkursie poświęconym wiedzy z zakresu twórczości J.R.R. Tolkiena. Konkurs pt. Przenieś się do świata krasnoludów, hobbitów, elfów i ludzi był podsumowaniem omawiania lektury Hobbit. Na początku tygodnia uczniowie przygotowali makiety wędrówki Bilbo Bagginsa. Następnie rozpoczęto zmagania uczniów, które podzielone były na następujące kategorie: konkurs na strój, w którym należało przebrać się za wybraną postać z twórczości Tolkiena, konkurs na atrybut, konkurs literacki, polegający na napisaniu w imieniu Bilbo Bagginsa zaproszenia na Pagórek, konkurs wiedzy sprawdzający znajomość lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem, konkurs teatralny- w którym należało zaprezentować wybraną scenkę z Hobbita, a na zakończenie konkurs plastyczny, polegający na zaprojektowaniu ulubionego miejsca Bibo Bagginsa. Bilbo Baggins często myślał o tym, co kryje się w zaczarowanych księgach elfów. Dlatego uczniowie mogli wymienić się książkami, których tajemnice już znają i poznać magię innych ksiąg, stąd całemu wydarzeniu towarzyszył bookcrossing.
Tekst i zdjęcia Natalia Kraszkiewicz