REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami dotyczącymi rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Rozporządzenie ws. przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego

Obwieszczenie Prezydenta Miasta Lublina

Zarządzenie ws. harmonogramu rekrutacji

Uchwała w spr. ustalenia kryteriów

Zarządzenie ws. wzoru wniosku

Proszę wstać! Sąd idzie!

Dnia 12 lutego 2018 roku uczniowie grupy M1 uczestniczyli w wycieczce do Sądu Rejonowego Lublin – Zachód. Uczniowie zwiedzili budynek sądu. Spotkanie z panią sędzią odbyło się w największej sali rozpraw. Każdy zainteresowany mógł przymierzyć togę sędziowską, zasiąść na miejscu sędziów i ławników, stanąć przy barierce, gdzie świadkowie składają zeznania. Zobaczyliśmy i zajęliśmy miejsca, gdzie siedzą oskarżeni i ich obrońcy, a także miejsca przeznaczone dla prokuratora.
Uczniowie mieli okazję uzmysłowić sobie, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka, także dziecka, odgrywa prawo oraz jakie mogą być konsekwencje jego nieprzestrzegania.
Tekst i zdjęcia Katarzyna Zentak