Pokazy z fizyki 2018

11 września 2018 roku uczniowie klas 8a, 8b, 8c i 8d wraz z wychowawcami uczestniczyli w 59. Pokazach z Fizyki, które zostały zorganizowane przez Instytut Fizyki UMCS i Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Ideą imprezy jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu przez demonstrację zarówno eksperymentów trudnych lub niemożliwych do wykonania w warunkach szkolnych, jak również prostych i łatwych do powtórzenia w domu. W programie tegorocznych pokazów znalazły się następujące tematy: Fizyka latania, Błękitna planeta, Światło i oko oraz Fizyka zabawek.
Tekst i zdjęcia Monika Kulisz