Pokazy fizyczne

21 września 2021 roku uczniowie klasy VIIIeM i VIIfM uczestniczyli w 61. pokazach fizycznych na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.
W ramach pokazów z fizyki uczniowie obejrzeli szereg doświadczeń z tematów:
1.Akustyka
2. Ciśnienie (nie)atmosferyczne
3. Mechanika
4.Elektromagnetyzm
Dzięki pokazom z fizyki, które zostały zaprezentowane uczestnikom profesjonalnie, z użyciem specjalistycznej aparatury i z nutką humoru, uczniowie pogłębili świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z techniką, ekologią, życiem codziennym, a przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacyjnym.
Tekst i zdjęcia Natalia Kraszkiewicz i  Małgorzata Mergo