WAŻNE

ZEBRANIE RADY RODZICÓW 2022/2023

Serdecznie zapraszam w imieniu Przewodniczącej Rady Rodziców na zebranie Trójek Klasowych w dniu 28.09.2022 r. o godzinie 18:00 w holu głównym szkoły przy ul. Kresowej 7.

Z poważaniem

Dyrektor szkoły

KONKURSY PRZEDMIOTOWE LKO

Prosimy o zapoznanie się z Zakresem wymagań, Regulaminem oraz Terminarzem Eliminacji Konkursów Przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023.

Październikowe wycieczki

Klasa III c wybrała się na bardzo słodką wycieczkę do firmy COLIAN. To tutaj odbywa się produkcja cukierków marki Solidarność czy uwielbianych przez dzieci mini Grześków. Mogliśmy zobaczyć jak powstają cukierki od A- czyli dodawania i mieszania składników do Z-pakowania słodkości. Dzieci także spróbowały swoich sił przy ręcznym zawianiu cukierków w papierki. Ogromne wrażenie zrobiło na nas to, ilu ludzi jest zaangażowanych w produkcję i jak wiele przeróżnych maszyn i robotów tam pracuje. Najprzyjemniejsza była jednak degustacja: Krówki, Grześki, Śliwki Nałęczowskie czy mleczne draże mogliśmy jeść do woli, a każdy uczestnik dostał także torebkę łakoci na wynos. Pracownikom firmy COLIAN bardzo dziękujemy za tak ciekawą i słodką lekcję.
A ponieważ wiemy, że co za dużo, to niezdrowo, to następnego dnia spędziliśmy czas bardziej aktywnie i zdrowo. Podczas wizyty na ściance wspinaczkowej SKYPARK uczniowie mogli nie tylko rozwijać aktywność fizyczną, poznać sport ekstremalny, jakim jest wspinaczka górska, ale także pokonać swoje słabości i zmierzyć się ze swoimi lękami. To były bardzo udane, pełne emocji chwile.
Tekst i zdjęcia Monika Piasecka

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 - 2022 Frontier Theme