Sukcesy.2

Nasi uczniowie i ich pasje
Basia Cywińska i Janek Rachubik, uczniowie klasy VIIIC zaprezentowali dzisiaj swoje zainteresowania sportem. Basia trenuje od piątego roku życia kolarstwo. Zaczęła od krótkich przejażdżek, poprzez rajdy, aż do chwili obecnej, gdzie znajduje się na zaawansowanym poziomie w kolarstwie szosowym oraz MTB – górskim. Zdobyła około 60 pucharów i 30 medali. Od trzech lat trenuje w klubie kolarskim Mayday Team. Basia kocha ten sport. Przed nią mistrzostwa Polski. Życzymy sukcesów!

Hobby Janka to żużel. Jeździ na żużlu od dwóch lat. Wcześniej na motocrossie. Tory motocrossowe usypane są z piasku, gliny lub ziemi. W wyścigu motocrossowym bierze udział zazwyczaj 40 zawodników. Wyścig trwa 30 minut plus dwa okrążenia. Żużel to wyścigi motocyklowe na torach kształtem zbliżonych do owalu. Na żużlu zawodnicy ścigają się przez cztery okrążenia, ze startu wspólnego, zatrzymanego, pokonując tor zawsze w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Klub, który reprezentuje Janek to Speed Car Motor Lublin. Startuje w jego barwach na motocyklach o pojemności 250 ccm. Uwielbia ten sport i marzy mu się wielka kariera. Niech się spełni!
Tekst i zdjęcia Alina Pydyś

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 Frontier Theme