WAŻNE

OPŁATA ZA OBIADY – GRUDZIEŃ 2022

Opłata za obiady za miesiąc grudzień 2022r. wynosi 16 x 4,50zł = 72,00zł
Ze względu na zakończenie roku obrotowego prosimy o niezwłoczne uregulowanie zaległych płatności.

Nasza nowa szkolna Stołówka

Nasza Szkoła otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 80 000zł z programu „Posiłek w szkole i w domu”. Pieniądze te zostały przeznaczone na remont i wyposażenie jadalni oraz zakup nowoczesnego sprzętu gastronomicznego m. in. piec konwekcyjno-parowy, blender ręczny, wilk do mięsa z szarpakiem, kotleciarka, tercze do szatkownicy, obieraczkę do warzyw, garnki i stoły gastronomiczne.

Żywienie dzieci, jako element zdrowego stylu życia, powinno zapewnić prawidłowy rozwój, zapobiegać chorobom wieku dziecięcego, a także zmniejszać ryzyko rozwoju chorób dietozależnych w późniejszych okresach życia. Badania naukowe w ostatnich latach wykazały, jak równie ważne w prawidłowym rozwoju dzieci i młodzieży oraz zapobieganiu otyłości i innym chorobom (rozwijającym się także w życiu dorosłym) są aktywność fizyczna, prawidłowy sen oraz przestrzeganie zasad korzystania z komputera, telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych, higiena (w tym jamy ustnej) czy profilaktyka. Dlatego warto zwrócić uwagę, że aby być zdrowym, prawidłowe żywienie musi być łączone z pozostałymi elementami stylu życia.

Obecnie dużym problemem związanym ze zdrowiem dzieci i młodzieży jest „epidemia” nadwagi i otyłości. Błędy, które pojawiają się w sposobie odżywiania młodych Polaków to między innymi: zbyt małe spożycie warzyw i owoców, nadmierne spożycie słodkich napojów, niejedzenie śniadań oraz drugich śniadań w szkole, zastępowanie posiłków pełnowartościowych produktami o niskiej wartości odżywczej, takimi jak słodycze, słodkie napoje, słone przekąski, czy nieumiejętność jedzenia zup.

Dlatego tak ważne jest dla Nas, aby w procesie edukacji tworzyć Państwa dzieciom takie środowisko, które będzie sprzyjało kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, w tym żywieniowych, w sposób prawidłowy, ułatwiający dziecku dokonywanie korzystnych dla zdrowia wyborów.

Z poważaniem,
Anna Plewik
intendent

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 - 2022 Frontier Theme