WAŻNE

ZEBRANIE RADY RODZICÓW 2022/2023

Serdecznie zapraszam w imieniu Przewodniczącej Rady Rodziców na zebranie Trójek Klasowych w dniu 28.09.2022 r. o godzinie 18:00 w holu głównym szkoły przy ul. Kresowej 7.

Z poważaniem

Dyrektor szkoły

KONKURSY PRZEDMIOTOWE LKO

Prosimy o zapoznanie się z Zakresem wymagań, Regulaminem oraz Terminarzem Eliminacji Konkursów Przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023.

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości zostało uczczone w szkole uroczystym apelem przygotowanym przez klasę 6a i chór Montessorianie. Na początku odświętnie ubrani uczniowie zaśpiewali hymn narodowy. Następnie  pięknie recytowali patriotyczne wiersze Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida i Ignacego Krasickiego. Występ został uświetniony odśpiewaniem pieśni niepodległościowych: Pierwsza Brygada, Piechota, O mój rozmarynie, Wojenko, wojenko, Biały krzyż, Pierwsza Kadrowa, Rota.
Publiczność niejednokrotnie nagradzała artystów gromkimi brawami i włączyła się do śpiewania, ale najbardziej wszyscy zapamiętają płomienne przemówienie Józefa Piłsudskiego w wykonaniu Michała Kowalczyka. Na koniec apelu uczeń, Patryk Staszek, zagrał na flecie Pierwszą Brygadę.
Tekst Maria Siemion

 

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 - 2022 Frontier Theme