Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości zostało uczczone w szkole uroczystym apelem przygotowanym przez klasę 6a i chór Montessorianie. Na początku odświętnie ubrani uczniowie zaśpiewali hymn narodowy. Następnie  pięknie recytowali patriotyczne wiersze Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida i Ignacego Krasickiego. Występ został uświetniony odśpiewaniem pieśni niepodległościowych: Pierwsza Brygada, Piechota, O mój rozmarynie, Wojenko, wojenko, Biały krzyż, Pierwsza Kadrowa, Rota.
Publiczność niejednokrotnie nagradzała artystów gromkimi brawami i włączyła się do śpiewania, ale najbardziej wszyscy zapamiętają płomienne przemówienie Józefa Piłsudskiego w wykonaniu Michała Kowalczyka. Na koniec apelu uczeń, Patryk Staszek, zagrał na flecie Pierwszą Brygadę.
Tekst Maria Siemion