WAŻNE

ZEBRANIE RADY RODZICÓW 2022/2023

Serdecznie zapraszam w imieniu Przewodniczącej Rady Rodziców na zebranie Trójek Klasowych w dniu 28.09.2022 r. o godzinie 18:00 w holu głównym szkoły przy ul. Kresowej 7.

Z poważaniem

Dyrektor szkoły

KONKURSY PRZEDMIOTOWE LKO

Prosimy o zapoznanie się z Zakresem wymagań, Regulaminem oraz Terminarzem Eliminacji Konkursów Przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023.

Narodowe Czytanie

4.września 2021 r. odbyła się jubileuszowa, bo już 10.edycja Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku wybrano lekturę Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”. Klasa 7fM włączyła się w te obchody dzień wcześniej. Utwór Zapolskiej jest omawiany dopiero w szkole średniej, jednak rozmowa o moralności, właściwych postawach i odpowiednim zachowaniu jest zawsze aktualna, niezależnie od wieku. Uczniowie kl. 7fM przeczytali fragment tekstu, w którym główna bohaterka przedstawia swoje zasady moralne. Zwrócili uwagę na obłudę i zakłamanie Pani Dulskiej. Następnie uczniowie podali znaczenie słowa moralność, odnaleźli związki frazeologiczne oraz dopisali synonimy i antonimy.
Tekst i zdjęcia Natalia Kraszkiewicz

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 - 2022 Frontier Theme