Młodzi patrioci to my…

3 grudnia w budynku przy ul. Maszynowej odbyło się spotkanie patriotyczne zatytułowane Młodzi patrioci to my …. Uczniowie odczytali własne wiersze i opowiadania, które wyrażały to, czym dla nich jest współczesny patriotyzm i lokalna ojczyzna. Poprzez recytacje wierszy patriotycznych i wybranych fragmentów literatury polskiej pokazano jak młodzi patrioci walczyli o wolność . Pojawiły się także nawiązania do 450. rocznicy uchwalenia Unii Lubelskiej. Młodzież z kółka teatralnego wcieliła się w postaci historyczne i stworzyła żywy obraz na wzór płaskorzeźby na pomniku Unii Lubelskiej na Placu Litewskim i obrazu Unia Lubelska Jana Matejki. Całemu wydarzeniu towarzyszył chór szkolny Montessorianie, który wykonał pieśni patriotyczne.
To była piękna podróż, w której świat historyczny, literackich i plastyczny szedł w parze z głosem młodego pokolenia. Natalia Kraszkiewicz