Mała książka – wielki człowiek

Instytut Książki w ramach kampanii Mała książka – wielki człowiek obdarowuje najmłodszych czytelników i ich rodziców Wyprawkami Czytelniczymi. Każdy uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej otrzyma w tym roku prezent zawierającą m.in. książkę Pierwsze abecadło. Jest ona zaproszeniem do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej uczniowie znajdą broszurę pt. Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. Wyprawka ta jest przekazywana na zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej.