Laboratorium Przyszłości w SP27

Warsztaty z „Laboratorium Przyszłości”

14. września uczniowie kl. 7cM, 8eM i 8fM wzięli udział w warsztatach z wykorzystaniem drukarki 3D. Edukator na początku zajęć przedstawił uczniom zasady działania takiej drukarki i pokazał przedmioty, które są jej wytworem, były to m. in. foremki do ciastek, breloczki, figurki zwierząt, kostki do gry, kubki, a nawet elementy biżuterii. Gdy uczniowie poznali możliwości takiego sprzętu nadszedł moment uruchomienia drukarki i zaprezentowania jej działania. Podczas drukowania projektu pani Agnieszka przedstawiła krótką historię drukarki 3D. Zadaniem uczniów było wskazanie daty użycia pierwszej drukarki. Nikt nie był świadomy, że taki druk pojawił się już w 1984 r. Na podsumowanie pierwszej części warsztatów edukator zadał młodzieży kilka pytań związanych z historią i obsługą drukarki. Aktywni uczniowie otrzymali drobne upominki, które wydrukowała im drukarka 3D.

W drugim warsztacie uczniowie poznali cechy sztucznej inteligencji. Wskazywali co jest sztuczną inteligencją, a co nie. Wyjątkową atrakcją była kamera, rozpoznająca po ułożeniu dłoni symbol wskazany przez ucznia.

Młodzież świetnie się bawiła. Uczniowie zapewnili, że to dopiero początek ich przygody z drukarką 3D. Zatem życzy wszystkim udanej zabawy i nauki!

Natalia Kraszkiewicz

Mikołaj Augustynowicz