Kodowanie na dywanie…i nie tylko

Dzieci z klasy 2c bardzo się zaangażowały w nabywanie nowej umiejętności, jaką jest kodowanie. Nie tylko wzięły udział w warsztatach przeprowadzonych przez trenera z programu Mistrzowie Kodowania ale uczą się programowania podczas codziennych zajęć z wychowawcą. Uczniowie dzięki urządzeniu Makey Makey mogli zagrać na wodzie samodzielnie zakodowana piosenkę, czy sprawdzić na czym polega obwód elektryczny. Wykorzystują także kodowanie do zabaw edukacyjnych, nauki tabliczki mnożenia czy części mowy. Jednak najwięcej przyjemności sprawia im praca z robotem Lego Boost. Bo jednak najmilej jest uczyć się i bawić jednocześnie.
Tekst i zdjęcia Monika Piasecka