Grupy M5 i M6 w Ogrodzie Botanicznym i Krainie Rumianku – Poznaj Polskę

2 czerwca 2022 roku klasy M5 i M6 uczestniczyły w całodziennej wycieczce turystyczno – edukacyjnej z programu MEiN „Poznaj Polskę”.  W programie był Ogród Botaniczny w Lublinie i Ośrodek  Edukacji Regionalnej w Hołownie, czyli „Kraina Rumianku”. W ogrodzie botanicznym dzieci poznały drzewa, krzewy i inne rośliny ogrodowe. W szklarniach zobaczyły wiele egzotycznych roślin. W „Krainie Rumianku” dzieci wzięły udział w warsztatach garncarskich i dowiedziały się, jak żyli i pracowali nasi przodkowie. Kierując się zasadą Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” dzieci  lepiły z gliny różne naczynia, doiły „sztuczną” krowę”, ubijały masło w drewnianej maselnicy, prały w balii na tarze. Zajęcia te uczyły  szacunku do ludzkiej pracy i tradycji. W przerwie między zajęciami były ognisko, smaczna, pieczona kiełbaska i harce na placu zabaw. Z wycieczki wszystkie dzieci wróciły zadowolone z wykonanym przez siebie glinianym naczyniem.