Grupa M10 w Narodowym Banku Polskim

20 września uczniowie grupy M10 wraz z wychowawczynią Beatą Ligenzą uczestniczyli w wycieczce do siedziby Narodowego Banku Polskiego w Lublinie. Zapoznali się tam z historią i produkcją pieniądza oraz jego znaczeniem dla naszego funkcjonowania w społeczeństwie. Zobaczyli ciekawe ekspozycje i unikatowe eksponaty, przyjrzeli się budowie skarbca. Poznali specyfikę różnych typów banków, rolę i zadania banku centralnego oraz zabezpieczenia stosowane na polskich banknotach. Miłym uzupełnieniem wycieczki były zabawy i konkursy zorganizowane przez pracowników banku.
Tekst i zdjęcia Beata Ligenza.