Eksperymenty z prawem ciążenia

W świetlicy Panie Jagoda Antoniak i Agnieszka Dżaman przeprowadziły zajęcia eksperymentalne związane z  prawem ciążenia i oporem powietrza oddziaływającym na spadające przedmioty. Podczas ćwiczeń dzieci porównywały szybkość opadania przedmiotów w zależności od ich: ciężaru, kształtu i powierzchni. Ku zaskoczeniu uczniów często wolniej opadał ten przedmiot, który miał większą powierzchnię, co można wyjaśnić siłą oporu powietrza.
Tekst i zdjęcia: Jagoda Antoniak, Agnieszka Dżaman

Prawo ciążenia 2