WAŻNE

ZEBRANIE RADY RODZICÓW 2022/2023

Serdecznie zapraszam w imieniu Przewodniczącej Rady Rodziców na zebranie Trójek Klasowych w dniu 28.09.2022 r. o godzinie 18:00 w holu głównym szkoły przy ul. Kresowej 7.

Z poważaniem

Dyrektor szkoły

KONKURSY PRZEDMIOTOWE LKO

Prosimy o zapoznanie się z Zakresem wymagań, Regulaminem oraz Terminarzem Eliminacji Konkursów Przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023.

Ciekawe spotkanie

Czas pandemii jest trudny dla nas wszystkich. Aby złagodzić stres związany z reżimem sanitarnym oraz wyjaśnić dlaczego maseczki, dystans i częste mycie rąk są teraz konieczne – pierwszaki zaprosiły ratownika medycznego Pogotowia Ratunkowego. Pan Paweł przypomniał dzieciom jakich zasad należy przestrzegać podczas codziennego funkcjonowania, a także poprowadził zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Opowiedział o różnych zagrożeniach, jakie mogą spotkać nas na co dzień i jak się przed nimi uchronić. Na koniec wręczył nam tak bardzo potrzebne upominki: rękawiczki, maseczki oraz płyn do dezynfekcji, a każde dziecko otrzymało maskotkę. Dzieci odwdzięczyły się zrobionymi własnoręcznie laurkami, które przekazały na ręce Pana Ratownika. Laurki te zostaną przekazane pracownikom służb medycznych w ramach akcji Kartka dla medyka jako podziękowanie za codzienną służbę w walce z pandemią. To była bardzo potrzebna i interesująca lekcja.
Tekst i zdjęcia Monika Piasecka

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 - 2022 Frontier Theme