Świetlica szkolna

 Wniosek o przyjęcie dziecka
do świetlicy szkolnej: 

Pobierz wniosek na rok szkolny 2019/2020

     W Szkole Podstawowej nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie znajduje się świetlica czynna codziennie w godzinach 6.30 – 17.00. Uczęszczają do niej dzieci klas I-III oraz młodszych grup Montessori. Do dyspozycji uczniów jest siedem sal, wyposażonych w gry  i zabawki, sprzęt audiowizualny oraz komputerowy.
        Celem świetlicy jest zapewnienie opieki wychowankom przed i po zajęciach lekcyjnych. Wychowawczynie świetlicy pomagają uczniom w odrabianiu prac domowych oraz utrwaleniu wiadomości zdobytych na zajęciach edukacyjnych. Formy i metody pracy służące rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień dostosowane są do wieku dzieci, ich temperamentu oraz możliwości intelektualnych.

W świetlicy prowadzone są zajęcia:

☺ plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik,

☺ muzyczne,

☺ fitness,

☺ literackie,

☺ ekologiczne,

☺ savoir -vivre.    

NASZE ZAJĘCIA – rok szkolny 2019/2020

Na głos bębnów przybywajcie!
Wszyscy obecni w szkole zostali zaproszeni na zabawę z pastorałką, kolędą. To wspaniali rodzice uczniów z M11 – Panie: Urszula Kasprzak – Wąsowska, Joanna Głogowska – Szychta oraz Pan Dawid Modrzejewski zapewnili nam niesamowite spędzenie czasu. Wspólny śpiew, gra na instrumentach, a także taniec pozostaną w pamięci do kolejnego kolędowania za rok. Spotkanie zorganizowała Pani Alina Pydyś.
Tekst, film i  zdjęcia Alina Pydyś                        Film

Szkolne kolędowanie
Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wcielali się w rolę Świętej Rodziny, Aniołków i kolędowali na terenie szkoły. Z radością śpiewali kolędy i składali serdeczne życzenia Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły. Podczas składania życzeń nie zabrakło słodkich niespodzianek i uśmiechu.Organizacji wydarzenia podjęły się Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Jagoda Antoniak


Kartka Świąteczna
Uczniowie świetlicy szkolnej zaangażowali się w akcję pomocy potrzebującym poprzez wykonywanie kartek świątecznych. Przygotowane przez uczniów kartki zostały przekazane na rzecz: Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Hospicjum Dobrego Samarytanina, Domu Pomocy Społecznej „Kalina”, a także Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi.
Organizacji wydarzenia podjęły się Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis i Jagoda Antoniak.

 


Wizyta górnika

Pan Jacek Mosiołek pracuje w Kopalni Węgla Kamiennego w Bogdance. Opowiedział nam o specyfice pracy w kopalni dawniej i dziś. Mogliśmy obejrzeć zdjęcia spod ziemi, przymierzyć czako, podziwiać piękny strój, dotknąć węgla. Jedliśmy też pyszne czekoladki podarowane przez Pana Jacka. Gościa zaprosiła Pani Alina Pydyś.
Zdjęcia i tekst Alina Pydyś


Jesienny spacer
Jednak czy na pewno? Nieopodal szkoły odkryliśmy przepięknie kwitnące i pachnące kaliny. Miłe zaskoczenie, ale to już dziewiąty dzień grudnia. Zdjęcie i tekst Alina Pydyś

Mikołajki
Z okazji Mikołajek uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wcielali się w rolę Świętego Mikołaja.
W mikołajkowych przebraniach składali serdeczne życzenia i wręczali słodkie upominki Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły. Uczniowie z chęcią i radością zaangażowali się w obdarowywanie innych upominkami, co sprawiało im wiele radości i uśmiechu.
Organizacji wydarzenia podjęły się Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Jagoda Antoniak.
Tekst i zdjęcia: Sylwia Laskowska-Rola, Jagoda Antoniak


Mini dyskoteki … to ulubione zabawy przy wybranej muzyce. Jest to czas tańca, dobrego humoru. Prowadzenie, tekst i zdjęcia Alina Pydyś

Pierwszy śnieg
W przeddzień barbórki nasze zabawy na boisku urozmaicił pierwszy śnieg. Gra w piłkę nożną i ,,gąski, gąski” nabrały jeszcze ciekawszego smaczku. Rumieńce na policzkach to piękny kontrast bielutkiego śniegu.
Zdjęcia i tekst Alina Pydyś

Andrzejki
W świetlicy Panie Marta Markiewicz, Agnieszka Jakuszewska oraz Pani Alina Pydyś zorganizowały zabawę andrzejkową. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali jak w dawnych czasach obchodziło się Andrzejki. W przerwach pomiędzy tańcami dużym zainteresowaniem cieszyły się wróżby przygotowane przez Panie.


Zabawy na boisku
Zabawy na boisku to codzienny gwóźdź programu. Ubieramy kurtki, czapki, rękawice i hajda na dwór!
Tekst i zdjęcie Alina Pydyś

DAJ SŁODZIAKA DLA DZIECIAKA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V edycji akcji Daj słodziaka dla dzieciaka, której celem było zbieranie batonów kit kat lub snickers. Zebrane słodycze trafiły do paczek świątecznych dla dzieci z ośrodków dla cudzoziemców w Bezwoli, Białej Podlaskiej oraz Kolonii Horbów. Dziękujmy w imieniu dzieci. Akcje w szkole przeprowadziły Pani Marta Markiewicz, Agnieszka Wojtysiak i Agnieszka Jakuszewska. Tekst i zdjęcie Marta Markiewicz

Tydzień z misiem
Tydzień z naszym ulubionym pluszakiem rozpoczęliśmy od wykonania tańca Gummie Bear. Wiedzę na temat bajkowych misiów sprawdziliśmy rozwiązując mini quiz. Nie zabrakło zadań z kodowania i innych misiowych wyzwań. Uwieńczeniem Tygodnia z Misiem było wykonanie prac plastycznych metodą origami, które można było podziwiać w Naszej galerii. Misiowe zabawy zorganizowały Panie Sylwia Laskowska – Rola, Jagoda Antoniak, Agnieszka Cis.


Dzień Życzliwości

Z okazji Dnia Życzliwości świetliczaki wręczały życzliwe i dobre słowa Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły. Uczniowie wykonali plakaty, w których podkreślali znaczenie życzliwości w codziennym życiu oraz w tym dniu szczególnie byli dla siebie mili i serdecznie się uśmiechali. Zajęcia przeprowadziły Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Jagoda Antoniak
Tekst i zdjęcia: Sylwia Laskowska-Rola, Jagoda Antoniak


Spotkania ze sztuką
Na cotygodniowych spotkaniach dzieci poznają różnorodne techniki plastyczne oraz sylwetki wybitnych twórców, wykonują elementy dekoracyjne. Zajęcia prowadzą Panie Sylwia Laskowska – Rola, Jagoda Antoniak, Agnieszka Cis.


Tydzień z Marią Montessori

Podczas zajęć tematycznie związanych z postacią Marii Montessori uczniowie poznali historię życia patronki naszej szkoły. Tworzyli portrety Marii Montessori. Uczniowie poznali podstawowe zwroty pochodzące z języka włoskiego, ponieważ Włochy to ojczyzna Marii Montessori . Tańczyli Tarantellę i bawili się przy znanych włoskich przebojach. Podczas zajęć słuchali piosenek: „Włoskie wakacje” oraz „Giro Giro Tondo”. Zajęcia przeprowadziły Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Jagoda Antoniak
Tekst i zdjęcia: Sylwia Laskowska-Rola, Jagoda Antoniak


Świetliczaki dla Niepodległej

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości świeliczaki śpiewały hymn w sali gimnastycznej uczestnicząc w akcji Szkoła do hymnu. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie zapoznali się z historycznym znaczeniem Święta Niepodległości, jak również słuchali pieśni patriotycznych. Swobodna improwizacja ruchowa przy użyciu biało-czerwonych chust do piosenek: Mały Patriota oraz Tu wszędzie jest moja Ojczyzna była wyrazem wdzięczności za dar odzyskania niepodległości. Artystycznym wyrazem zaangażowania uczniów w obchody Święta Niepodległości było wykonanie prac plastycznych – Biało-czerwone barwy narodowe. Zajęcia przeprowadziły Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Jagoda Antoniak
Tekst i zdjęcia: Sylwia Laskowska-Rola, Jagoda Antoniak


Żyj z pasją
W listopadzie naszą świetlicę odwiedziła Pan Paweł – historyk z wykształcenia, muzyk, wokalista i aktor z zamiłowania. Przybliżył uczniom wydarzenia związane z 11 listopada. Wiadomości historyczne przeplatane były pieśniami patriotycznymi, śpiewanymi wspólnie przy akompaniamencie gitary. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, wzbogacając wiedzę o naszej Ojczyźnie. Spotkanie zorganizowały Panie: Sylwia Laskowska Rola, Agnieszka Cis i Jagoda Antoniak.
Tekst i zdjęcia: Sylwia Laskowska Rola, Agnieszka Cis

Spotkanie z policjantką
14 listopada gościliśmy w naszej świetlicy st. sierż. Sylwię Kurdziel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami ruchu drogowego, uświadomienie niebezpieczeństw grożących podczas drogi do i ze szkoły, w czasie zabaw w domu i na podwórku, budowanie zaufania i pozytywnego wizerunku Policji. Gościa zaprosiła Pani Alina Pydyś.
Tekst i zdjęcia Alina Pydyś
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W świetlicy obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w specjalnie przygotowanym konkursie, w którym bardzo ważna była znajomość tabliczki mnożenia oraz dobra współpraca w grupie. Osoby z wygranej drużyny otrzymały tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Panie Marta Markiewicz i Agnieszka Jakuszewska.
Tekst i zdjęcia Marta Markiewicz

Dzień Drzewa
W Dniu Drzewa w świetlicy szkolnej uczniowie zrozumieli, jak ważna jest rola drzew w środowisku i ich znaczenie dla ekosystemu. Obejrzeli film, który uświadomił im bogactwo i znaczenie lasów dla funkcjonowania człowieka. Świetliczaki tworzyły kolorowe drzewa przy użyciu suchych pasteli i liści, jak również kreowały kompozycje przestrzenne za pomocą kolorowych chust i kasztanów. Improwizacja ruchowa z chustami do utworu Vivaldiego „Jesień” była podsumowaniem tematyki dotyczącej drzew.

Zajęcia przeprowadziły Panie: Agnieszka Cis, Sylwia Laskowska-Rola, Jagoda Antoniak.
Tekst i zdjęcia: Sylwia Laskowska-Rola, Jagoda Antoniak


Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Świetliczaki przygotowały dla Dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły niespodziankę. W Dniu Nauczyciela uczniowie wręczali nauczycielom i pracownikom szkoły w podziękowaniu za trud wykonywanej pracy – kolorowe laurki z życzeniami. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia. Organizacji wydarzenia podjęły się Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Agnieszka Zentak, Jagoda Antoniak.
Tekst i zdjęcia: Sylwia Laskowska-Rola, Jagoda Antoniak

Dzień Uśmiechu
Z okazji Dnia Uśmiechu wychowankowie świetlicy wręczyli Panu Dyrektorowi, nauczycielom kolorowe balony z ozdobnymi uśmiechami oraz składali wszystkim pracownikom najserdeczniejsze życzenia. Uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowali gazetki tematyczne i tego dnia chętniej uśmiechali się do wszystkich, czym zachęcali innych do radości i uśmiechu.Organizacji wydarzenia podjęły się Panie: Ewa Pieniężna, Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis i Jagoda Antoniak.
Tekst i zdjęcia: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis i Jagoda Antoniak


Międzynarodowy Dzień Zwierząt
Tydzień tematycznie związany ze zwierzętami rozpoczęliśmy śpiewem i tańcem do piosenek: Cztery łapy, Kundel bury oraz Kochane zwierzaki w wykonaniu M. Bajora, Killersów i M. Sadowskiej oraz zaprezentowaniem pantomimy. Uczniowie wykonali maski zwierząt, lepili zwierzęta z plasteliny oraz tworzyli prace plastyczne o zwierzętach techniką origami. Nie zabrakło również modelowania balonów, które zamieniały się w urocze pieski i żyrafy. Uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym – Moje ulubione zwierzątko. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Lubelski Animals odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt.
Organizacji wydarzenia podjęły się Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis i Jagoda Antoniak.
Tekst i zdjęcia: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis i Jagoda Antoniak

Zapach lawendy
W deszczowe popołudnie, dzięki jednej z Mam naszego świetliczaka, dzieci wykonały pachnące woreczki z lawendą. Woń lawendy roztaczała się w naszej świetlicy całe popołudnie…
Tekst i zdjęcia: Jagoda Antoniak, Sylwia Laskowska – Rola, Agnieszka Cis

15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki

W świetlicy szkolnej uczniowie zostali zapoznani z książką – „Kropka”. Tworzyli przy użyciu papierowych kropek piękne, różnorodne kompozycje plastyczne. Następnie bawili się plastikowymi korkami i pałeczkami kreując własne kolorowe mozaiki.
Zajęcia przeprowadziły Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Jagoda Antoniak
Tekst i zdjęcia: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Jagoda Antoniak


Konkurs You can dance – masz talent
W świetlicy szkolnej odbył się konkurs taneczny „You can dance – masz talent”. Uczniowie zaprezentowali się tanecznie i wokalnie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Konkurs zorganizowały Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Agnieszka Wojtysiak, Dorota Woźniak, Jagoda Antoniak.
Tekst i zdjęcia: Sylwia Laskowska Rola, Jagoda Antoniak


KONKURSY ŚWIETLICOWE

Szkolny Konkurs Plastyczny Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa
Panie Urszula Borowiec, Dominika Ślaska, Jagoda Antoniak, Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis i Agnieszka Wojtysiak zorganizowały Szkolny Konkurs Plastyczny Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa. Uczniowie wykonali kartki świąteczne różnorodnymi technikami. Wyłonieni zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

II miejsce
Magdalena Warda,
Amelia Kowalczyk, Gabriela Hejduk
I miejsce
Michalina Kowalik, Wojciech Sajur,
Mateusz Chrześcijanek, Mateusz Lenart
III miejsce
Filip Salwerowicz,
Florian Gorący, Julia Żmuda

Wyróżnienia: Szymon Gajewski, Natalia Stępień, Lilianna Semplińska-Walczak, Martyna Łuć, Rita Wójcik, Antonina Siembida, Apolonia Pacewicz, Kornelia Flor, Natalia Wargocka, Maja Klimiuk, Zuzanna Pietraś, Marek Czyżykiewicz.

Konkurs Jesienne inspiracje
W świetlicy szkolnej Panie Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Jagoda Antoniak, Agnieszka Wojtysiak i Dorota Woźniak zorganizowały konkurs plastyczny Jesienne inspiracje. Wyłonieni zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy.

II miejsce
Molly Jaworski, Stanisław Krzemień
I miejsce
Hanna Sadowska, Marta Jung, Kornelia Flor
III miejsce
Amelia Kowalczyk, Klaudia Wojtaszko, Gabriela Teleon
Wyróżnienia: Cyprian Kozieł, Maria Kuśpit, Sonia Gorczyca, Inga Święcicka, Jagna Kondrasiuk.

Turniej Warcabowy
W świetlicy szkolnej odbył się coroczny Turniej Warcabowy. Laureaci:
I miejsce: Liwia Szymanek, II miejsce:Martyna Łuć , III miejsce: Szymon Okoń

Turniej zorganizowały i przeprowadziły Panie Marta Markiewicz i Agnieszka Jakuszewska.


Konkurs Moje ulubione zwierzątko
Uczniowie wykonali prace plastyczne różnorodnymi technikami. Wyłonieni zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Konkurs zorganizowały Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Jagoda Antoniak.

Wyniki konkursu plastycznego
Moje ulubione zwierzątko
1. Maria Kuśpit, Eliza Buraczyńska
2. Lena Szczepaniak, Marta Jung
3. Emilia Lisowska, Antonina Pawelec
Wyróżnienia: Hanna Sadowska,
Jagna Kondrasiuk, Magdalena Warda,
Hanna Pawelec, Amelia Kowalczyk,
Maja Sosnowska, Krystian Bolibok.

Bezpieczni na drodze
Panie Marta Markiewicz i Agnieszka Jakuszewska zorganizowały w świetlicy coroczny konkurs wiedzy Bezpieczni na drodze. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej bezpiecznego poruszania się po drodze. Laureaci:

II miejsce
Alicja Małocha
I miejsce
Agnieszka Figiel,
Emilia Sadurska
III miejsce
Aleksandra Bielińska,
Maria Białowąs

Gratulujemy!

Konkurs Świat robotów
W świetlicy szkolnej zorganizowano konkurs plastyczny Świat robotów. Uczniowie przynieśli roboty wykonane z surowców wtórnych. Dla zwycięzców przeznaczono pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Konkurs zorganizowały Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Agnieszka Wojtysiak, Dorota Woźniak, Jagoda Antoniak.
Tekst i zdjęcia: Sylwia Laskowska Rola, Jagoda Antoniak

 

 

 

 

Akcje prowadzone w świetlicy szkolnej
  • Zbiórka nakrętek na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie,
  • „Paczka dla zwierzaka” – zbiórka karmy dla zwierząt z lubelskiego Animals,
  • „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”,
  • Zbiórka odzieży, zabawek i przyborów szkolnych dla podopiecznych Pogotowia Opiekuńczego.
Kronika zajęć świetlicowych

Tak się bawimy ….

 

Galeria prac uczniów


Szkoła dobrych praktykprezentacja multimedialna opracowana przez Panią Alinę Pydyś

Wywiad na temat szkoły dobrych praktyk:

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 Frontier Theme