Świetlica szkolna

 Wniosek o przyjęcie dziecka
do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019

Pobierz wniosek

Upoważnienie

     W Szkole Podstawowej nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie znajduje się świetlica czynna codziennie w godzinach 6.30 – 17.00. Uczęszczają do niej dzieci klas I-III oraz młodszych grup Montessori. Do dyspozycji uczniów jest siedem sal, wyposażonych w gry  i zabawki, sprzęt audiowizualny oraz komputerowy.
        Celem świetlicy jest zapewnienie opieki wychowankom przed i po zajęciach lekcyjnych. Wychowawczynie świetlicy pomagają uczniom w odrabianiu prac domowych oraz utrwaleniu wiadomości zdobytych na zajęciach edukacyjnych. Formy i metody pracy służące rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień dostosowane są do wieku dzieci, ich temperamentu oraz możliwości intelektualnych.

W świetlicy prowadzone są zajęcia:

☺ plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik,

☺ muzyczne,

☺ fitness,

☺ literackie,

☺ ekologiczne,

☺ savoir -vivre.    

NASZE ZAJĘCIA

4 grudnia  Dzień Górnika
Z okazji Barbórki – Dnia Górnika w świetlicy uczniowie zostali zapoznani z postacią św. Barbary i pracą górnika w kopalni. Obejrzeli prezentację multimedialną i film edukacyjny o wskazanej tematyce. Uczniowie tworzyli prace plastyczne dotyczące wydobycia węgla i pracy pod ziemią.
Zajęcia przeprowadziły Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Jagoda Antoniak

 

 

 

 

 

 

 

 

25 listopada  Dzień Kolejarza
W świetlicy obchodziliśmy Dzień Kolejarza. W ramach zajęć uczniom został odczytany wiersz Juliana Tuwima Lokomotywa. Na podstawie wiersza uczniowie tworzyli piękne ilustracje. Temat prac plastycznych był powiązany z tematyką kolei. W trakcie tygodnia przemieszczaliśmy się zabawkowymi pociągami wyobrażając sobie podróż w nieznane.
Zajęcia zorganizowały Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Jagoda Antoniak

 

 

 

 

 

 


25 listopada
Światowy Dzień Pluszowego Misia
:    Misiowy zawrót głowy w świetlicy

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w świetlicy cały tydzień trwały zajęcia związane z misiową tematyką. Uczniowie wykonywali pluszowego, czy polarnego misia dowolnie wybraną przez siebie techniką plastyczną. Śpiewali piosenki o misiach oraz wspólnie odtańczyli Gummy Bear. Specjalnym gościem literackiego spotkania był Kubuś Puchatek, którego uczniowie chętnie odczytali, a następnie pokolorowali. Nie mogło zabraknąć zabawy z użyciem puchatych przytulanek. Uśmiechu i radości było co niemiara. Zajęcia przeprowadziły wychowawczynie ze świetlicy.

17.09. – Międzynarodowy Dzień Kropki
W dniu 17 września uczniowie naszej świetlicy włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Już od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nasi uczniowie poznali historię dziewczynki o imieniu Vashti, na podstawie książki „Kropka” Petera H. Reynoldsa oraz rozbudzali swoją wyobraźnię komponując różnorodne obrazki z wykorzystaniem kropek. Zajęcia zorganizowały Panie Sylwia Laskowska – Rola, Agnieszka Cis, Jagoda Antoniak, Agnieszka Wojtysiak

28.09. – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs matematyczny, podczas którego dzieci sprawdziły swoje umiejętności mnożenia w zakresie 100. Uczniowie wyruszyli wspólnie z nauczycielami świetlicy na szkolne korytarze z hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają. Dzieci sprawdzały czy napotkane osoby mają utrwaloną tabliczkę mnożenia. Osoby, które podały poprawny wynik otrzymywały pamiątkowy drobiazg. Marta Markiewicz, Monika Kulbaka, Agnieszka Jakuszewska

KONKURSY ŚWIETLICOWE

Świetlicowy turniej warcabowy

II miejsce
Lena Tatara
I miejsce
Krystian Bolibok
III miejsce
Kasper Florek

Konkurs zorganizowały Panie: Agnieszka Jakuszewska, Marta Markiewicz, Monika Kulbaka.


Konkurs Plastyczny
Dary jesieni
I miejsce

II miejsce
III miejsce

Wyróżnienie
Organizatorzy konkursu – Panie: Agnieszka Cis, Agnieszka Wojtysiak, Sylwia Laskowska – Rola, Dorota Woźniak, Jagoda Antoniak

Akcje prowadzone w świetlicy szkolnej
  • Zbiórka nakrętek na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie,
  • „Paczka dla zwierzaka” – zbiórka karmy dla zwierząt z lubelskiego Animals,
  • „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”,
  • Zbiórka makulatury oraz plastikowych butelek dla firmy LUB-EKO-PLUS,
  • Zbiórka odzieży dla podopiecznych Domu Dziecka przy ul. Pogodnej.
  • Zbiórka odzieży, zabawek i przyborów szkolnych dla podopiecznych Pogotowia Opiekuńczego.
Kronika zajęć świetlicowych

Tak się bawimy ….

 

Galeria prac uczniów


Szkoła dobrych praktykprezentacja multimedialna opracowana przez Panią Alinę Pydyś

Wywiad na temat szkoły dobrych praktyk:

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 Frontier Theme