Wniosek o przyjęcie dziecka
do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019

Pobierz wniosek

Upoważnienie

W Szkole Podstawowej nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie znajduje się świetlica czynna codziennie w godzinach 6.30 – 17.00. Uczęszczają do niej dzieci klas I-III oraz młodszych grup Montessori. Do dyspozycji uczniów jest siedem sal, wyposażonych w gry  i zabawki, sprzęt audiowizualny oraz komputerowy.
        Celem świetlicy jest zapewnienie opieki wychowankom przed i po zajęciach lekcyjnych. Wychowawczynie świetlicy pomagają uczniom w odrabianiu prac domowych oraz utrwaleniu wiadomości zdobytych na zajęciach edukacyjnych. Formy i metody pracy służące rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień dostosowane są do wieku dzieci, ich temperamentu oraz możliwości intelektualnych.

W świetlicy prowadzone są zajęcia:

☺ plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik,

☺ muzyczne,

☺ fitness,

☺ literackie,

☺ ekologiczne,

☺ savoir -vivre.

KONKURSY ŚWIETLICOWE

Konkurs W świecie motyli

Marta Salwerowicz
Julia Lisowska
Kacper Kobyłka
Michalina Romanek
Uliana Hryhorieva
Rajana Soslakhanowa
Liliana Bończoszek
Magda Szczepańska

Wyróżnienia: Blanka Kisiel, Wiktoria Barczak, Martyna Łuć, Liwia Szymanek, Dawid Pruszyński,
Zuzia Baltyn

Organizatorzy: Jagoda Antoniak, Sylwia Laskowska – Rola, Agnieszka Wojtysiak, Agnieszka Cis, Dorota Woźniak.

W świetlicy szkolnej odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego. Jak co roku ortograficzne zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tegoroczni laureaci to:
Cyprian Kominiarczuk oraz Leonard Cybulski.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Panie A.Jakuszewska, M.Markiewicz, M. Kulbaka.

Konkurs plastyczny Koci świat

Zoja Augustowska
Blanka Wójcik
Antonina Siembida
Hanna Targońska
Zuzanna Baltyn
Agata Węgorska
Wiktoria Monkiewicz
Wyróżnienia:
Zofia Łagód, Alicja Trzaskowska, Alicja Rudnik, Stanisław Sadownik, Monika Głowacka,
Nikola Skowronek, Daria Skirel

Konkurs Koci świat zorganizowały Panie: Agnieszka Cis, Agnieszka Wojtysiak, Sylwia Laskowska-Rola
i Jagoda Antoniak.

W ramach Dnia Wiedzy o Pingwinach uczniowie w świetlicy szkolnej poznali życie pingwinów. Obejrzeli film i prezentację multimedialną o pingwinach, następnie wykonali mini-quiz związany z tą tematyką. Zajęcia zorganizowały: Sylwia Laskowska-Rola i Jagoda Antoniak

Konkurs plastyczny W świecie pingwinów

Blanka Wójcik,
Monika Grabowska

Mateusz Kośmider,
Wiktor Smoliński

Monika Głowacka,
Hanna Targońska

Wyróżnienia:
Amelia Bęczyńska, Marta Jastrzębska, Zofia Księżniak, Zofia Ligęza, Gabriela Teleon,
Ismail Angelov.

Konkurs zorganizowały Panie Agnieszka Cis, Agnieszka Wojtysiak, Sylwia Laskowska-Rola i Jagoda Antoniak.

Konkurs plastyczny Choinka bożonarodzeniowa

Anna Tarnowska,
Julia Mordel
Antonina Pawelec,
Julia Rachubik

Antonina Przybyła, Jan Przybyła,
Adam Kozak

Wyróżnienia: Blanka Wójcik, Krzysztof Szynkarczuk, Wiktoria Monkiewicz, Milena Wach, Filip Kurusiewicz, Zofia Strug, Zofia Łuczak, Franciszek Bojczuk, Monika Głowacka, Ismail Angelov.

Organizatorzy: Agnieszka Cis, Agnieszka Wojtysiak, Sylwia Laskowska-Rola i Jagoda Antoniak.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Konkurs wiedzy Bezpieczni na drodze.
Laureatami zostali: Julia Krysa M6 oraz Rafał Wiśniewski M2.
Gratulujemy. Marta Markiewicz Monika Kulbaka Agnieszka Jakuszewska.

OGŁOSZENIA

Bezpłatne zajęcia RTM (RUCH, TANIEC, MUZYKA) dla wychowanków świetlicy odbywają się w środy od godziny 9.00 do  9.35 w sali 21. Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów, wystarczy przyjść i dobrze się bawić. Obowiązuje wygodny strój i butelka wody. Serdecznie zapraszam.
Prowadząca Sylwia Laskowska-Rola

Akcje prowadzone w świetlicy szkolnej
  • Zbiórka nakrętek na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie,
  • „Paczka dla zwierzaka” – zbiórka karmy dla zwierząt z lubelskiego Animals,
  • „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”,
  • Zbiórka makulatury oraz plastikowych butelek dla firmy LUB-EKO-PLUS,
  • Zbiórka odzieży dla podopiecznych Domu Dziecka przy ul. Pogodnej.
  • Zbiórka odzieży, zabawek i przyborów szkolnych dla podopiecznych Pogotowia Opiekuńczego.
Kronika zajęć świetlicowych

Tak się bawimy ….

Galeria prac uczniów

Szkoła dobrych praktykprezentacja multimedialna opracowana przez Panią Alinę Pydyś