Świetlica szkolna

 Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej:
WNIOSEK do świetlicy_ 2020_ 21

WNIOSEK do świetlicy_2020_ 21

OGŁOSZENIE

Informujemy rodziców, że osobą do kontaktów w sprawach dotyczących organizacji pracy oraz funkcjonowania świetlicy szkolnej jest Pani Marta Markiewicz. Pełni dyżury w następujące dni:
– poniedziałek 1600-1700,
-środa 1530-1630,
piątek 1000-1100.
Prosimy o wcześniejsze umówienie telefoniczne spotkania 514- 721-993.

Nasza świetlica

W Szkole Podstawowej nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie znajduje się świetlica czynna codziennie w godzinach 6.30 – 17.00. Uczęszczają do niej dzieci klas I-III oraz młodszych grup Montessori. Do dyspozycji uczniów jest siedem sal, wyposażonych w gry  i zabawki, sprzęt audiowizualny oraz komputerowy.
        Celem świetlicy jest zapewnienie opieki wychowankom przed i po zajęciach lekcyjnych. Wychowawczynie świetlicy pomagają uczniom w odrabianiu prac domowych oraz utrwaleniu wiadomości zdobytych na zajęciach edukacyjnych. Formy i metody pracy służące rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień dostosowane są do wieku dzieci, ich temperamentu oraz możliwości intelektualnych.

W świetlicy prowadzone są zajęcia:

☺ plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik,

☺ muzyczne,

☺ fitness,

☺ literackie,

☺ ekologiczne,

☺ savoir -vivre.     

NASZE ZAJĘCIA – rok szkolny 2020/2021

Mikołaj i Święta Bożego Narodzenia
W oczekiwaniu na św. Mikołaja i te szczególne dni – Święta Bożego Narodzenia – dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, w tym trudnym dla nas wszystkich okresie, uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach. Wykonały piękne prace plastyczne m.in. Mikołaja i wieniec adwentowy z kolorowego papieru, dowiedziały się skąd pochodzi tradycja wykonywania wieńców i z czego wykonywano je dawniej. Pięknie ozdobiły piankowe choinki kolorowymi cekinami, wykonały choinki techniką quiling, a także poznały nową technikę plastyczną Iris folding i wykonały ciekawe kartki świąteczne. Uczniowie brali udział w konkursach świetlicowych: układali puzzle o tematyce świątecznej, tworzyli łańcuch choinkowe. Wygrane drużyny otrzymały nagrody. Zajęcia przeprowadziły Panie: Agnieszka Jakuszewska i Monika Kulbaka.


Podróże małe i duże – Bułgaria.
W grudniu w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia krajoznawcze z cyklu Podróże małe i duże . Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się ciekawych informacji na temat kultury i obyczajów panujących w Bułgarii. Dzieci poznały symbole narodowe, najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić w Bułgarii. Zapoznały się z cyrylicą, czyli pismem alfabetycznym służącym do zapisu języków wschodniosłowiańskich. Uczniowie mieli okazję obejrzeć i powąchać kremy wyprodukowane w Bułgarii z popularnych w tym kraju kwiatów róż. Wykonały również róże z modeliny, a także doświadczenia z wykorzystaniem wody i muszli zebranych na bułgarskich plażach. Na koniec zajęć dzieci otrzymały miłą niespodziankę – muszlę, którą mogły zabrać do domu. Zajęcia zorganizowały Panie Agnieszka Januszewska i Monika Kulbaka.

Katarzynki, Andrzejki z językiem niemieckim
Nadszedł czas wspólnych tańców i zabaw. Roztańczone świetliczaki świetnie bawiły się przy gorących rytmach: dance, bollywood i reggaeton. Nie zabrakło również worka pełnego niespodzianek i wielu innych atrakcji, również w języku niemieckim. Radosne i roztańczone świetliczaki poznały niemieckie słówka i już nie mogą doczekać się zabawy karnawałowej.
Organizacji wydarzenia podjęły się Panie: Katarzyna Łopało, Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Alina Pydyś, Monika Kulbaka, Dorota Woźniak, Jagoda Antoniak

Dzień Misia
Świetliczaki świetnie bawiły się z okazji Światowego Dnia Misia. Uczniowie chętnie uśmiechali się i pozowali w Misiowej Fotobudce. Odtańczyli również taniec Gummy Bear oraz uczestniczyli w zabawach ze swoimi pluszakami.
Zajęcia zorganizowały Panie: Jagoda Antoniak, Sylwia Laskowska – Rola, Agnieszka Cis


Piękna Nasza Polska Cała
Świetlica uczestniczyła w realizacji Międzynarodowego Programu Piękna Nasza Polska Cała.
W ramach realizacji zadań uczniowie: rysowali Herb naszego miasta, brali udział w akcji BohaterON, zapoznali się z historią Powstania Warszawskiego, utworzyli plakat dla uczestników Powstania Warszawskiego. W świetlicy odbywały się Poranki Patriotyczne, podczas których dzieci zapoznały się z historycznymi wydarzeniami naszej Polski i śpiewały pieśni o tematyce patriotycznej. W rocznicę Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie odśpiewali hymn Polski. Tworzyli improwizacje ruchowe do utworów muzyki klasycznej polskich kompozytorów, wykonali również biało-czerwone kotyliony. Wychowawczynie świetlicy zorganizowały dla dzieci konkurs plastyczny – Powstanie Warszawskie. Gazetka o tematyce patriotycznej była podsumowaniem realizacji programu.
Zajęcia przeprowadziły Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Monika Kulbaka, Dorota Woźniak, Jagoda Antoniak

Święto Komisji Edukacji Narodowej
Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej uczniowie składali Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia oraz wręczali laurki. Dzieci zostały zapoznane z historią święta, a także mogły okazać wyrazy wdzięczności nauczycielom pracującym w naszej szkole.
Organizacji wydarzenia podjęły się Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Jagoda Antoniak


Każda pora roku jest dla nas piękna!
Stosy suchych liści są niezwykłym wyzwaniem. Skoki, zabawa w chowanego, ukryty skarb, rzucanie do celu, to tylko niektóre pomysły. Czekamy już na pierwszy śnieg!
Tekst i zdjęcia  Alina Pydyś

Dzień Psa
W świetlicy Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis i Jagoda Antoniak zorganizowały – Dzień Psa. Uczniowie zapoznali się z rasami psów, sposobami troski i dbałości o zwierzęta. Śpiewali piosenki tematyczne oraz tańczyli do wybranych, ulubionych piosenek. Rozwiązywali zagadki o psiej tematyce, a także wykonywali maski i psy metodą origami. Uwieńczeniem spotkania było wręczeniem uczniom psów wykonanych z balonów.

Dbaj o swoje zdrowie
W świetlicy 28.10 odbyło się spotkanie ze szkolną pielęgniarką. Uczniowie otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowia i higieny. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o zagrożeniu jakie niesie koronawirus. Uczestnicy słuchali z zaciekawieniem oraz zadawali wiele pytań. Spotkanie zorganizowały Panie Agnieszka Wojtysiak i Marta Markiewicz
Dzień Kropki w świetlicy
Wychowankowie naszej świetlicy kolejny już raz aktywnie włączyli się w różne aktywności związane z Międzynarodowym Dniem Kropki. Tworzyli przy użyciu papierowych kropek piękne, różnorodne kompozycje plastyczne. Bawili się także plastikowymi korkami i pałeczkami kreując własne kolorowe mozaiki.
Zajęcia zorganizowały Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Jagoda Antoniak, Agnieszka Cis

Światowy Dzień Uśmiechu
Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu uczniowie składali najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły. W tym dniu szczególnie okazywali serdeczność i rozdawali uśmiechy.
Zajęcia zorganizowały Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Jagoda Antoniak, Agnieszka Cis


KONKURSY ŚWIETLICOWE

 

Z okazji Dnia Misia, Panie Marta Markiewicz i Agnieszka Wojtysiak zorganizowały konkursy plastyczny MÓJ PRZYJACIEL MIŚ.

II miejsce
Hanna Mitrus
I miejsce
Alicja Brus, Antonina Hus
III miejsce
Zuzanna Dudkiewicz, Lena Rydz, Maria Obarska

            SERDECZNIE GRATULUJEMY!!


Konkurs Talerz pełen zdrowia

W świetlicy szkolnej panie Monika Kulbaka i Dorota Woźniak zorganizowały konkurs plastyczny Talerz pełen zdrowia. Wyłonieni zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

II miejsce
Julia Kulnianin
I miejsce
Zuzanna Kośmider
III miejsce
Rozalia Romanek

Gratulujemy!


Zapraszamy do zabawy – propozycje ciekawego spędzania czasu w domu

W zdrowym ciele zdrowy duch 18.05–22.05.2020 r.
Zdrowie zależy od nas.
PONIEDZIAŁEK
– Żyj zdrowo: Jak dbać o zdrowie?
– Poczytajmy, posłuchajmy razem: Książka dobra na nudę
WTOREK
– Edukacyjne zabawy interaktywne: Poszukiwacze zdrowia
– Pomyśl i odgadnij!: Witaminowy quiz
ŚRODA
– Rozśpiewana środa: Sałatka owocowa
– Higiena to podstawa: Piosenki zdrowych dzieci

CZWARTEK
– Warsztaty plastyczne: Owocowe obrazy
– Papieroplastyka: Owocowa plastyka
PIĄTEK
– Trochę zabawy: Jarzynowa gimnastyka
– Ruch to zdrowie: Ćwiczenia z pudełek
– Odpocznij, odpręż się, zrelaksuj!: Posłuchaj
Nauczyciele świetlicy: Agnieszka Jakuszewska, Marta Markiewicz, Jolanta Chotkowska, Agnieszka Wojtysiak

W zdrowym ciele zdrowy duch 18.05-22.05.2020 r.
Dbamy o zdrowie oraz zdrowie naszych bliskich.
1. W dniu 18.05.2020 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów, w tym dniu zapraszamy do uczestnictwa w aktywnościach związanych z tą tematyką.
Zapraszamy do obejrzenia dzieł najsłynniejszych malarzy polskich. Wybierz najciekawszy obraz i spróbuj go opisać: Zobacz
Zachęcamy do podążania śladami Stanisława Wyspiańskiego. Dlaczego Kraków? – zobacz i opowiedz, co najbardziej Ciebie zainteresowało: Zobacz
Zajęcia plastyczne – wykonaj kopię wybranego obrazu i zaprezentuj ją.
„Calineczka” widowisko bajkowe: Tutaj
2. W dniu 15.05.2020 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, zapraszamy do uczestnictwa w aktywnościach związanych z tą tematyką. Zapraszamy do wysłuchania piosenki: Posłuchaj
Zachęcamy do rodzinnej aktywności ruchowej poprzez – „Rodzinny Fitness”
Aktywność plastyczna: Tutaj                   Porady dla rodziców: Zobacz
3. W ramach cyklicznych zajęć „Piosenka tygodnia” proponujemy: „To wie każdy zuch”
Zabawy ruchowe przy muzyce: „Skaczemy, biegniemy”    Kolorowanka multimedialna: Tutaj
Polskie Parki Narodowe „W zdrowym ciele zdrowy duch” (jak uprawiać sport w parkach narodowych): Zobacz
4. W dniu 21.05.2020 r. obchodzimy Światowy Dzień Kosmosu, w tym dniu zapraszamy do uczestnictwa w aktywnościach związanych z tą tematyką.
Zachęcamy do wysłuchania piosenki: „W Układzie Słonecznym”
W ramach cyklicznych zajęć „Edukacja przez zabawę” – film dla dzieci: „Czym jest kosmos?”
Aktywność plastyczna – rakieta kosmiczna: Tutaj
Proponujemy udział w cyklicznych zajęcia „Rytm, Taniec i Muzyka” (RTM): Zatańcz z nami
5. Pan Janusz – aktor – przeczytał dla dzieci wiersz J. Brzechwy „Indyk”: Posłuchaj
„Rodzinny kwadrans czytelniczy” – niech czytane lektury przeniosą nas w bajkowy świat.

Z biblioteki młodego czytelnika polecamy serię książek Waldemara Cichonia opowiadających o małym, pręgowanym kotku. Cukierek, bo tak ma na imię nasz bohater, uwielbia wywracać wszystko do góry nogami. Od rana do wieczora skacze, rozrabia, po drodze zaliczając wiele ciekawych i porywających przygód. W cyklu książek o Cukierku są następujące części:
– „Cukierku ty łobuzie”,
– „Popraw się Cukierku”
– „Dziękuję ci Cukierku”
– „Jak się masz Cukierku?”
– „Gdzie jesteś Cukierku?”
Aktywność fizyczna: Tutaj
Z pozdrowieniami, wychowawcy świetlicy: S. Laskowska-Rola, A. Cis, A. Pydyś, D. Woźniak, D. Ślaska,
J. Antoniak.

Polscy artyści 11.05-15.05.2020 r.
Realizowany temat dotyczy polskich artystów.
1. Zapraszamy do udziału w zajęciach „Piosenka tygodnia”: „Stanisław Moniuszko dla dzieci”
Koncert „Lutosławski dla dzieci”: Tutaj            Zabawy przy muzyce: Tutaj
2. Zachęcamy do udziału w zajęciach: „Zrób to sam”, proponujemy wykonanie z papierowego talerza: Ślimaka
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej: Jan Matejko
Proponujemy udział w zajęciach tanecznych Rytm, Taniec i Muzyka (RTM): Taniec
3. Zachęcamy do zajęć ruchowych i integracji rodzinnej przez „Rodzinny Fitness”
Aktywność plastyczna: Zobacz     Wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina: Zobacz
Kolorowanka: F. Chopin
4. Zachęcamy do posłuchania bajek czytanych przez aktorów teatru muzycznego: Posłuchaj
Trochę aktywności ruchowej: Zobacz              Aktywność plastyczna: Tutaj
5. Pan Paweł – aktor, muzyk, wokalista – przeczytał dla dzieci bajkę J. Tuwima „Ptasie radio”: Posłuchaj
Rodzinny kwadrans czytelniczy” niech przyczyni się do chęci rodzinnego spędzania czasu z lekturą, w tym tygodniu polecamy książki: Daniela i Aleksandry Mizielińskich „Mapy” oraz Andrzeja Fedorowicza „Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków”.

Książka nr 1: Ta książka to podstawa wszelkich podróży „na papierze”. Jeśli jej nie znacie, koniecznie musicie nadrobić zaległości. I od razu chcemy rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości. Ta książka nie jest za duża – można położyć ja na podłodze lub łóżku i położyć się na niej, aby ją przeglądać. Po drugie nie jest za trudna – to od czytającego zależy na jakiś elementach skupi swoją uwagę: imiona w danych krajach, przyroda, stolice, mapy, czy też zabytki. A wiadomości jest w niej naprawdę sporo. Ważną cechą jest również możliwość czytania od dowolnie wybranego momentu – wybranemu elementowi możne poświęcić tyle czasu ile się chce. 
Książka nr 2: Czy zastanawialiście się kiedyś, kto pierwszy dotarł do różnych miejsc na świecie? Kto je odkrył, opisał, przedstawił całemu światu? Ile to kosztowało go wysiłku, wyrzeczeń, a czasem nawet zdrowia. Warto sięgnąć do tej książki, aby przekonać się, jak wielu naszych rodaków już od średniowiecza niestrudzenie ruszało w świat. Może z czasem podążymy ich śladem? 

Z pozdrowieniami, wychowawcy świetlicy: S. Laskowska-Rola, A. Cis, A. Pydyś, D. Woźniak, D. Ślaska, J. Antoniak
Polscy artyści 11.05 – 15.05.2020 r.
Sztuka w życiu człowieka.
PONIEDZIAŁEK
– To co nas otacza: Czym jest sztuka?
Teatrzyk dla dzieci: Misiowe opowieści
Poczytajmy, posłuchajmy razem: Książka dobra na nudę
WTOREK
Edukacyjne zabawy interaktywne: Mali artyści
– Teatrzyk dłoni: Cieniozwierzaki
ŚRODA
– Teatr: Magiczne miejsce
CZWARTEK
– Kurs rysowania: Malowanie na ekranie 
Papieroplastyka: Teatrzyk cieni
– Rysowanie, muzykowanie na ekranie: Sztuka tworzenia
PIĄTEK
– Trochę zabawy: Podróż po planetach
– Ćwiczenia z butelką: Ćwicz z nami
– Odpocznij, odpręż się, zrelaksuj: Posłuchaj
Nauczyciele świetlicy: Agnieszka Jakuszewska, Marta Markiewicz, Jolanta Chotkowska,
Agnieszka Wojtysiak

Kim będę, gdy dorosnę 6.05 – 8.05.2020 r.
Znaczenie pracy w życiu człowieka.
ŚRODA
Poznajemy zawody: Praca i nauka
Kto nam pomaga?: Ratują nasze życie i zdrowie
Poczytajmy, posłuchajmy razem: Książka dobra na nudę

CZWARTEK
– Edukacyjne zabawy interaktywne: Zawody
– Pomyśl i odgadnij: Quiz o zawodach
Kurs rysowania: W gospodarstwie domowym
– Papieroplastyka: Zrób to sam

PIĄTEK
– Trochę zabawy: Ruch przy muzyce
– Ćwiczenia ogólnorozwojowe: Zabawy ruchowe
– Odpocznij, odpręż się, zrelaksuj!: Posłuchaj
Nauczyciele świetlicy: Agnieszka Jakuszewska, Marta Markiewicz,
Jolanta Chotkowska, Agnieszka Wojtysiak
Kim będę, gdy dorosnę?  06.05-08.05.2020 r.
Ten tydzień poświęcamy na poznanie zawodów wykonywanych przez dorosłych.
1. W dniu 04.05.2020 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka.
Piosenka o pracy wykonywanej przez strażaka: Tutaj
Poradnik: Kim jest strażak?                 Piosenka: Straż Pożarna
2. Zapraszamy do udziału w zajęciach „Piosenka tygodnia”, polecamy piosenkę: „Kim Będę”
Zachęcamy do obejrzenia filmu:Poznajemy miejsca pracy i zawody

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji: Zobacz                   Szarady: Zawody
3. Zachęcamy do zajęć ruchowych i integracji rodzinnej przez Rodzinny Fitness
Piosenka o farmie: Tutaj                        Podstawy gry w szachy dla dzieci: Tutaj
4. Zachęcamy do obejrzenia filmu: Poznajemy zawody i miejsca pracy
Kolorowanka: Fryzjer                          Bazyliszek – Teatr Baj w podróży po sieci: Tutaj
Proponujemy zajęcia taneczne Rytm, Taniec i Muzyka (RTM): Taniec
5. Zapraszamy do obejrzenia bajki dla dzieci: Bajka dla Tassiego
Zajęcia „Rodzinny kwadrans czytelniczy” niech przyczynią się do rodzinnego spędzania czasu z lekturą,
w tym tygodniu polecamy książkę R. Piątkowskiej „To się nie mieści w głowie”.

Krótki opis książki: Najnowszy zbiór opowiadań Renaty Piątkowskiej. Czy można zaprzyjaźnić się z kozą albo zabrać rybę na spacer? Oczywiście, że można. Można też zjadać pełne miski dziwnych fioletek i bez strachu wsadzać palce wprost do lwich paszcz. Takie (i o wiele gorsze) pomysły rodzą się każdego dnia w dziecięcych głowach. Nie wierzycie? No to przeczytajcie.
Zapraszamy do czytania wierszy dla dzieci: Tutaj

Z pozdrowieniami, wychowawcy świetlicy: S. Laskowska-Rola, A. Cis, A. Pydyś, D. Woźniak, D. Ślaska, J. Antoniak.

Majowe święta 27.04-29.04.2020 r.

W tym tygodniu poruszamy tematy związane z historią Polski, symbolami narodowymi i patriotyzmem.
1. Zapraszamy do udziału w zajęciach Piosenka tygodnia, polecamy: Piosenka młodego patrioty
Prezentacja: Polska – nasza Ojczyzna
Zachęcamy do obejrzenia filmu edukacyjnego o symbolach narodowych: Tutaj
Spróbuj wykonać: Zadanie         Film: Zachęta do pisanek nr 9
2. Zachęcamy do udziału w zajęciach:Zrób to sam, proponujemy wykonać kotylion: Zobacz
Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego: Jak powstała konstytucja?
Film: Zachęta do pisanek nr 10
W ramach zajęć Żyj z pasją – Pan Paweł  – aktor, muzyk, wokalista czyta wiersz dla dzieci, posłuchajcie: J. Tuwim „Lokomotywa”.
3. Zachęcamy do zajęć ruchowych i integracji rodzinnej przez „Rodzinny Fitness”
Piosenka:Jestem Polakiem         Puzzle: Godło Polski            Film: Zachęta do pisanek nr 11
4. Proponujemy udział w zajęciach tanecznych Rytm, Taniec i Muzyka (RTM): Taniec
Słuchowiska: Historia dla dzieci     Wirtualne spacery po polskich muzeach: Tutaj
Film: Zachęta do pisanek nr 12
5. Zajęcia Rodzinny kwadrans czytelniczy, niech przyczynią się do rodzinnego spędzania czasu z lekturą, w tym tygodniu polecamy książki: K. Ostrowskiej-Biernackiej „Luneta czasu i Konstytucja 3 Maja” oraz Z. Staneckiej (ilustracje: D. de Latour) „Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”.

Krótki opis książki nr 1: Informacje zawarte w książce dotyczą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W książce opisano przygody zaprzyjaźnionych ze sobą dzieci, które niespodziewanie przenoszą się w czasie. To mała, cienka książeczka, której celem jest przekazanie dzieciom wiedzy historycznej w przystępny sposób.

Krótki opis książki nr 2: W książce autor zawarł wiele informacji, które są również ładnie graficznie przedstawione. W książce zaprezentowano poszczególne święta w sposób zrozumiały dla dzieci, dzięki opisanym w niej poszczególnym przygodom zaprzyjaźnionych dzieci i towarzyszącego im dziadka.
Film edukacyjny: Niedźwiedź Wojtek
Film: Zachęta do pisanek nr 13
Z pozdrowieniami, wychowawcy świetlicy: S. Laskowska-Rola, A. Cis, A. Pydyś, D. Woźniak, D. Ślaska, J. Antoniak.

Majowe święta 27.04 – 29.04.2020 r. Kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych

PONIEDZIAŁEK
– Jakie święta obchodzimy w maju?: Majowe święta
– Flaga i Godło Polski: Ułóż puzzle
Poczytajmy, posłuchajmy razem
WTOREK
– Nasz patriotyczny Quiz
– Edukacyjne zabawy interaktywne: Sprawdź swoją wiedzę
– Kurs rysowania: Dłoń do rysowania
– Papieroplastyka: Symbole narodowe
ŚRODA
Jesteśmy Polką i Polakiem
– Trochę zabawy: Zapraszamy do zabawy przy muzyce 
Wiosenna gimnastyka
Odpocznij, odpręż się, zrelaksuj!
Nauczyciele świetlicy: Agnieszka Jakuszewska, Marta Markiewicz, Jolanta Chotkowska, Agnieszka Wojtysiak

 Ziemia – nasza planeta 20.04 – 24.04.2020 r.
Chronimy życie na Ziemi
PONIEDZIAŁEK
– Życie na Ziemi: Ziemia, planeta na której żyjemy
– Poczytajmy, posłuchajmy razem: Książka dobra na nudę
WTOREK
Dzień Ziemi: Quiz
– Edukacyjne zabawy interaktywne: Ziemia
ŚRODA

Święto Ziemi: Dzień Ziemi – święto naszej planety
– Mała bajkowa zagadka: Ziemia 
CZWARTEK
– Kurs rysowania: Ryba i żyrafa
Papieroplastyka: Królik
PIĄTEK
– Trochę zabawy: Duży i mały skok 
– Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha: Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni
– Odpocznij, odpręż się, zrelaksuj!: tutaj 

Nauczyciele świetlicy: Agnieszka Jakuszewska, Marta Markiewicz, Jolanta Chotkowska, Agnieszka Wojtysiak, Regina Tatara.

Ziemia – nasza planeta – 20.04 – 24.04.2020 r.

Realizowany temat dotyczy dbałości i troski o naszą planetę Ziemię. W tym tygodniu również obchodzimy: Światowy Dzień Drzewa oraz Światowy Dzień Książki.
1. Zapraszamy do udziału w zajęciach Piosenka tygodnia, polecamy piosenkę: Moja Planeta
Prezentacja:Chrońmy Ziemię              Komiks o zanieczyszczeniu środowiska: Komiks  

Zachęcamy do wykonania komiksu: Tutaj      Szarady: Tutaj       Film: Zachęta do pisanek #6
2. Zachęcamy do udziału w zajęciach: Zrób to sam, proponujemy wykonanie kwiatów farbami: Kwiaty
W zajęciach Edukacja przez zabawę, zapraszamy do obejrzenia filmów edukacyjnych:
Obieg wody w przyrodzie,   Cykl hydrologiczny
  Oszczędzaj wodę: Projekt
Film: Zachęta do pisanek#7      Podstawy gry w szachy dla dzieci: Zobacz
3. Zachęcamy do zajęć ruchowych i integracji rodzinnej przez Rodzinny Fitness
Polecamy filmy: Chmury  O segregacji śmieci: Tutaj       Zachęta do pisanek #8
4. W dniu 23.04.2020 r. obchodzimy Światowy Dzień Książki, w tym dniu zapraszamy do uczestnictwa w aktywnościach związanych z tą tematyką.
Pani Ania – autorka cyklu bajek dla dzieci, trenerka, animatorka partycypacji społecznej – przeczytała napisaną przez siebie bajkę dla dzieci, posłuchajcie: Bajka dla dzieci
Zachęcamy do posłuchania bajek czytanych przez aktorów teatru muzycznego: Posłuchaj
Zapraszamy do: Wizyty w teatrze
Rodzinny kwadrans czytelniczy niech przyczyni się do chęci rodzinnego spędzania czasu z lekturą, w tym tygodniu polecamy książkę: Recykling – J. Tołłoczko, P. Syndoman, M. Kwiecińska
Krótki opis książki: Książka pokazuje, jak z niepotrzebnych z pozoru odpadów można stworzyć fantastyczne zabawki, rzeczy użytkowe czy małe dzieła sztuki. Inspiruje do innego spojrzenia na tzw. śmieci: rolki po papierze toaletowym, kartony i pudełka, makulaturę, plastikowe butelki, wytłoczki po jajkach, korki od butelek. Instrukcjom krok po kroku towarzyszą rady i uwagi ułatwiające bezpieczne zrealizowanie projektów oraz ciekawostki dotyczące przedmiotów, którymi można obdarować bliskie osoby. Do każdego projektu dodano podpowiedź, jakie zastosowanie mogą mieć wykonane rzeczy.
Proponujemy zajęcia taneczne Rytm, Taniec i Muzyka (RTM): Taniec   Film: Zachęta do pisanek #9
5. W dniu 24.04.2020 r. obchodzimy Światowy Dzień Drzewa, w tym dniu zapraszamy do uczestnictwa w aktywnościach związanych z tą tematyką.
Zapraszamy do obejrzenie prezentacji: Światowy Dzień Drzewa    Piosenka: Las
Festiwal Internetowy na Dzień Drzewa: Tutaj
             Film: W kontakcie z naturą
Kolorowanka: Drzewo    Zabawki z recyklingu: Zobacz           Film: Zachęta do pisanek #10

Z pozdrowieniami, wychowawcy świetlicy: S. Laskowska-Rola, A. Cis, A. Pydyś, D. Woźniak, D. Ślaska, J. Antoniak.

Książka moim przyjacielem 15. 04 – 17.04.2020 r.
Rola książki w życiu człowieka

ŚRODA Gdzie mieszka książka?         Posłuchaj piosenki.
– 
Poczytajmy, posłuchajmy razem: Książka dobra na nudę
– Dzień z Kubusiem Puchatkiem: Opowieść o Kubusiu Puchatku
– Dlaczego warto czytać książki? Spotkanie z przyjacielem

CZWARTEK.  Kurs rysowania: Żółta kaczka, ambulans
– Papieroplastyka: Zakładka do książki i książeczka
Zagadka literacka          – Pomyśl i odgadnij!: Quiz baśniowy

PIĄTEK.  Trochę zabawy 
– Ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha: tutaj 
– Odpocznij, odpręż się, zrelaksuj! tutaj

Nauczyciele świetlicy: Agnieszka Jakuszewska, Marta Markiewicz, Jolanta Chotkowska, Agnieszka Wojtysiak, Regina Tatara

Książka moim przyjacielem 15.04-17.04.2020 r.

1. Zapraszamy do udziału w zajęciach Piosenka tygodnia, polecamy: Piosenka
Zachęcamy do obejrzenia filmu o historii książki: Film.
Miś do wykonania i przytulania            Film: Zachęta do pisanek #1
2. Zachęcamy do udziału w zajęciach: Zrób to sam, proponujemy wykonanie: Zakładka do książki
Prezentacja: W świecie książek              Krzyżówki online dla dzieci
Film: Zachęta do pisanek #2
3. Zachęcamy do zajęć ruchowych i integracji rodzinnej przez Rodzinny Fitness
Zapraszamy do obejrzenia: Sztuczka codziennie o 12.00   Polecamy naukę rysunku: Tutaj
Film: Zachęta do pisanek #3                Przepis: Inkowa babinka
4. Proponujemy udział w zajęciach tanecznych Rytm, Taniec i Muzyka (RTM): Taniec

Zachęcamy do wysłuchania audiobooka J. Duszyńskiej Cudaczek Wyśmiewaczek
Kolorowanka: Alicja z Krainy Czarów          Film: Zachęta do pisanek #4
5. Zajęcia Rodzinny kwadrans czytelniczy, niech przyczynią się do rodzinnego spędzania czasu z lekturą, w tym tygodniu polecamy książkę A. Antosiewicz Mądre bajki.

Krótki opis książki: Zbiór ciekawych opowiadań, które przekazują ważne prawdy i  uczą czegoś wartościowego. Dzieci dowiedzą się z tej książeczki o prawdziwej przyjaźni, sile miłości, akceptacji, o zrozumieniu dla innych i wierze w siebie, o wartości rodziny, ale także o trudnych sprawach. Bajki napisane są przystępnym językiem, pięknie ilustrowane. Film: Zachęta do pisanek #5
Zachęcamy do obejrzenia filmu: Pippi Langstrumpf cz.1 Astrid Lindgren
Ciekawe propozycje słuchowisk i książek dla dzieci: Wirtualna biblioteka słuchowisk dla dzieci: Tutaj
Książki dla dzieci: Zobacz

Z pozdrowieniami, wychowawcy świetlicy: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Alina Pydyś, Dorota Woźniak, Dominika Ślaska, Jagoda Antoniak.

Akcje prowadzone w świetlicy szkolnej
  • Zbiórka nakrętek na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie,
  • „Paczka dla zwierzaka” – zbiórka karmy dla zwierząt z lubelskiego Animals,
  • „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”,
  • Zbiórka odzieży, zabawek i przyborów szkolnych dla podopiecznych Pogotowia Opiekuńczego.
Kronika zajęć świetlicowych

Tak się bawimy ….

 

Galeria prac uczniów


Szkoła dobrych praktykprezentacja multimedialna opracowana przez Panią Alinę Pydyś

Wywiad na temat szkoły dobrych praktyk:

Szkoła Podstawowa nr 27 im.Marii Montessori w Lublinie © 2018 Frontier Theme