Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej:
WNIOSEK do świetlicy_ 2020_ 21
WNIOSEK do świetlicy_2020_ 21
OGŁOSZENIE |
Informujemy rodziców, że osobą do kontaktów w sprawach dotyczących organizacji pracy oraz funkcjonowania świetlicy szkolnej jest Pani Marta Markiewicz. Pełni dyżury w następujące dni:
– poniedziałek 1600-1700,
-środa 1530-1630,
piątek 1000-1100.
Prosimy o wcześniejsze umówienie telefoniczne spotkania 514- 721-993.
Nasza świetlica |
W Szkole Podstawowej nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie znajduje się świetlica czynna codziennie w godzinach 6.30 – 17.00. Uczęszczają do niej dzieci klas I-III oraz młodszych grup Montessori. Do dyspozycji uczniów jest siedem sal, wyposażonych w gry i zabawki, sprzęt audiowizualny oraz komputerowy.
Celem świetlicy jest zapewnienie opieki wychowankom przed i po zajęciach lekcyjnych. Wychowawczynie świetlicy pomagają uczniom w odrabianiu prac domowych oraz utrwaleniu wiadomości zdobytych na zajęciach edukacyjnych. Formy i metody pracy służące rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień dostosowane są do wieku dzieci, ich temperamentu oraz możliwości intelektualnych.
W świetlicy prowadzone są zajęcia:
☺ plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik,
☺ muzyczne,
☺ fitness,
☺ literackie,
☺ ekologiczne,
☺ savoir -vivre.
NASZE ZAJĘCIA – rok szkolny 2020/2021 |
Mikołaj i Święta Bożego Narodzenia
W oczekiwaniu na św. Mikołaja i te szczególne dni – Święta Bożego Narodzenia – dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, w tym trudnym dla nas wszystkich okresie, uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach. Wykonały piękne prace plastyczne m.in. Mikołaja i wieniec adwentowy z kolorowego papieru, dowiedziały się skąd pochodzi tradycja wykonywania wieńców i z czego wykonywano je dawniej. Pięknie ozdobiły piankowe choinki kolorowymi cekinami, wykonały choinki techniką quiling, a także poznały nową technikę plastyczną Iris folding i wykonały ciekawe kartki świąteczne. Uczniowie brali udział w konkursach świetlicowych: układali puzzle o tematyce świątecznej, tworzyli łańcuch choinkowe. Wygrane drużyny otrzymały nagrody. Zajęcia przeprowadziły Panie: Agnieszka Jakuszewska i Monika Kulbaka.
Podróże małe i duże – Bułgaria.
W grudniu w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia krajoznawcze z cyklu Podróże małe i duże . Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się ciekawych informacji na temat kultury i obyczajów panujących w Bułgarii. Dzieci poznały symbole narodowe, najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić w Bułgarii. Zapoznały się z cyrylicą, czyli pismem alfabetycznym służącym do zapisu języków wschodniosłowiańskich. Uczniowie mieli okazję obejrzeć i powąchać kremy wyprodukowane w Bułgarii z popularnych w tym kraju kwiatów róż. Wykonały również róże z modeliny, a także doświadczenia z wykorzystaniem wody i muszli zebranych na bułgarskich plażach. Na koniec zajęć dzieci otrzymały miłą niespodziankę – muszlę, którą mogły zabrać do domu. Zajęcia zorganizowały Panie Agnieszka Januszewska i Monika Kulbaka.
Katarzynki, Andrzejki z językiem niemieckim
Nadszedł czas wspólnych tańców i zabaw. Roztańczone świetliczaki świetnie bawiły się przy gorących rytmach: dance, bollywood i reggaeton. Nie zabrakło również worka pełnego niespodzianek i wielu innych atrakcji, również w języku niemieckim. Radosne i roztańczone świetliczaki poznały niemieckie słówka i już nie mogą doczekać się zabawy karnawałowej.
Organizacji wydarzenia podjęły się Panie: Katarzyna Łopało, Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Alina Pydyś, Monika Kulbaka, Dorota Woźniak, Jagoda Antoniak
Dzień Misia
Świetliczaki świetnie bawiły się z okazji Światowego Dnia Misia. Uczniowie chętnie uśmiechali się i pozowali w Misiowej Fotobudce. Odtańczyli również taniec Gummy Bear oraz uczestniczyli w zabawach ze swoimi pluszakami.
Zajęcia zorganizowały Panie: Jagoda Antoniak, Sylwia Laskowska – Rola, Agnieszka Cis
Piękna Nasza Polska Cała
Świetlica uczestniczyła w realizacji Międzynarodowego Programu Piękna Nasza Polska Cała.
W ramach realizacji zadań uczniowie: rysowali Herb naszego miasta, brali udział w akcji BohaterON, zapoznali się z historią Powstania Warszawskiego, utworzyli plakat dla uczestników Powstania Warszawskiego. W świetlicy odbywały się Poranki Patriotyczne, podczas których dzieci zapoznały się z historycznymi wydarzeniami naszej Polski i śpiewały pieśni o tematyce patriotycznej. W rocznicę Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie odśpiewali hymn Polski. Tworzyli improwizacje ruchowe do utworów muzyki klasycznej polskich kompozytorów, wykonali również biało-czerwone kotyliony. Wychowawczynie świetlicy zorganizowały dla dzieci konkurs plastyczny – Powstanie Warszawskie. Gazetka o tematyce patriotycznej była podsumowaniem realizacji programu.
Zajęcia przeprowadziły Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Monika Kulbaka, Dorota Woźniak, Jagoda Antoniak
Święto Komisji Edukacji Narodowej
Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej uczniowie składali Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia oraz wręczali laurki. Dzieci zostały zapoznane z historią święta, a także mogły okazać wyrazy wdzięczności nauczycielom pracującym w naszej szkole.
Organizacji wydarzenia podjęły się Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Jagoda Antoniak
Każda pora roku jest dla nas piękna!
Stosy suchych liści są niezwykłym wyzwaniem. Skoki, zabawa w chowanego, ukryty skarb, rzucanie do celu, to tylko niektóre pomysły. Czekamy już na pierwszy śnieg!
Tekst i zdjęcia Alina Pydyś
Dzień Psa
W świetlicy Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis i Jagoda Antoniak zorganizowały – Dzień Psa. Uczniowie zapoznali się z rasami psów, sposobami troski i dbałości o zwierzęta. Śpiewali piosenki tematyczne oraz tańczyli do wybranych, ulubionych piosenek. Rozwiązywali zagadki o psiej tematyce, a także wykonywali maski i psy metodą origami. Uwieńczeniem spotkania było wręczeniem uczniom psów wykonanych z balonów.
Dbaj o swoje zdrowie
W świetlicy 28.10 odbyło się spotkanie ze szkolną pielęgniarką. Uczniowie otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowia i higieny. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o zagrożeniu jakie niesie koronawirus. Uczestnicy słuchali z zaciekawieniem oraz zadawali wiele pytań. Spotkanie zorganizowały Panie Agnieszka Wojtysiak i Marta Markiewicz
Dzień Kropki w świetlicy
Wychowankowie naszej świetlicy kolejny już raz aktywnie włączyli się w różne aktywności związane z Międzynarodowym Dniem Kropki. Tworzyli przy użyciu papierowych kropek piękne, różnorodne kompozycje plastyczne. Bawili się także plastikowymi korkami i pałeczkami kreując własne kolorowe mozaiki.
Zajęcia zorganizowały Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Jagoda Antoniak, Agnieszka Cis
Światowy Dzień Uśmiechu
Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu uczniowie składali najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły. W tym dniu szczególnie okazywali serdeczność i rozdawali uśmiechy.
Zajęcia zorganizowały Panie: Sylwia Laskowska-Rola, Jagoda Antoniak, Agnieszka Cis
KONKURSY ŚWIETLICOWE |
Z okazji Dnia Misia, Panie Marta Markiewicz i Agnieszka Wojtysiak zorganizowały konkursy plastyczny MÓJ PRZYJACIEL MIŚ.
II miejsce Hanna Mitrus |
I miejsce Alicja Brus, Antonina Hus |
III miejsce Zuzanna Dudkiewicz, Lena Rydz, Maria Obarska |
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!
Konkurs Talerz pełen zdrowia
W świetlicy szkolnej panie Monika Kulbaka i Dorota Woźniak zorganizowały konkurs plastyczny Talerz pełen zdrowia. Wyłonieni zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
II miejsce Julia Kulnianin |
I miejsce Zuzanna Kośmider |
III miejsce Rozalia Romanek |
Gratulujemy!
Zapraszamy do zabawy – propozycje ciekawego spędzania czasu w domu
W zdrowym ciele zdrowy duch 18.05–22.05.2020 r.
Zdrowie zależy od nas.
PONIEDZIAŁEK
– Żyj zdrowo: Jak dbać o zdrowie?
– Poczytajmy, posłuchajmy razem: Książka dobra na nudę
WTOREK
– Edukacyjne zabawy interaktywne: Poszukiwacze zdrowia
– Pomyśl i odgadnij!: Witaminowy quiz
ŚRODA
– Rozśpiewana środa: Sałatka owocowa
– Higiena to podstawa: Piosenki zdrowych dzieci
CZWARTEK
– Warsztaty plastyczne: Owocowe obrazy
– Papieroplastyka: Owocowa plastyka
PIĄTEK
– Trochę zabawy: Jarzynowa gimnastyka
– Ruch to zdrowie: Ćwiczenia z pudełek
– Odpocznij, odpręż się, zrelaksuj!: Posłuchaj
Nauczyciele świetlicy: Agnieszka Jakuszewska, Marta Markiewicz, Jolanta Chotkowska, Agnieszka Wojtysiak
W zdrowym ciele zdrowy duch 18.05-22.05.2020 r.
Dbamy o zdrowie oraz zdrowie naszych bliskich.
1. W dniu 18.05.2020 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów, w tym dniu zapraszamy do uczestnictwa w aktywnościach związanych z tą tematyką.
Zapraszamy do obejrzenia dzieł najsłynniejszych malarzy polskich. Wybierz najciekawszy obraz i spróbuj go opisać: Zobacz
Zachęcamy do podążania śladami Stanisława Wyspiańskiego. Dlaczego Kraków? – zobacz i opowiedz, co najbardziej Ciebie zainteresowało: Zobacz
Zajęcia plastyczne – wykonaj kopię wybranego obrazu i zaprezentuj ją.
„Calineczka” widowisko bajkowe: Tutaj
2. W dniu 15.05.2020 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, zapraszamy do uczestnictwa w aktywnościach związanych z tą tematyką. Zapraszamy do wysłuchania piosenki: Posłuchaj
Zachęcamy do rodzinnej aktywności ruchowej poprzez – „Rodzinny Fitness”
Aktywność plastyczna: Tutaj Porady dla rodziców: Zobacz
3. W ramach cyklicznych zajęć „Piosenka tygodnia” proponujemy: „To wie każdy zuch”
Zabawy ruchowe przy muzyce: „Skaczemy, biegniemy” Kolorowanka multimedialna: Tutaj
Polskie Parki Narodowe „W zdrowym ciele zdrowy duch” (jak uprawiać sport w parkach narodowych): Zobacz
4. W dniu 21.05.2020 r. obchodzimy Światowy Dzień Kosmosu, w tym dniu zapraszamy do uczestnictwa w aktywnościach związanych z tą tematyką.
Zachęcamy do wysłuchania piosenki: „W Układzie Słonecznym”
W ramach cyklicznych zajęć „Edukacja przez zabawę” – film dla dzieci: „Czym jest kosmos?”
Aktywność plastyczna – rakieta kosmiczna: Tutaj
Proponujemy udział w cyklicznych zajęcia „Rytm, Taniec i Muzyka” (RTM): Zatańcz z nami
5. Pan Janusz – aktor – przeczytał dla dzieci wiersz J. Brzechwy „Indyk”: Posłuchaj
„Rodzinny kwadrans czytelniczy” – niech czytane lektury przeniosą nas w bajkowy świat.
Z biblioteki młodego czytelnika polecamy serię książek Waldemara Cichonia opowiadających o małym, pręgowanym kotku. Cukierek, bo tak ma na imię nasz bohater, uwielbia wywracać wszystko do góry nogami. Od rana do wieczora skacze, rozrabia, po drodze zaliczając wiele ciekawych i porywających przygód. W cyklu książek o Cukierku są następujące części:
– „Cukierku ty łobuzie”,
– „Popraw się Cukierku”
– „Dziękuję ci Cukierku”
– „Jak się masz Cukierku?”
– „Gdzie jesteś Cukierku?”
Aktywność fizyczna: Tutaj
Z pozdrowieniami, wychowawcy świetlicy: S. Laskowska-Rola, A. Cis, A. Pydyś, D. Woźniak, D. Ślaska,
J. Antoniak.
Polscy artyści 11.05-15.05.2020 r.
Realizowany temat dotyczy polskich artystów.
1. Zapraszamy do udziału w zajęciach „Piosenka tygodnia”: „Stanisław Moniuszko dla dzieci”
Koncert „Lutosławski dla dzieci”: Tutaj Zabawy przy muzyce: Tutaj
2. Zachęcamy do udziału w zajęciach: „Zrób to sam”, proponujemy wykonanie z papierowego talerza: Ślimaka
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej: Jan Matejko
Proponujemy udział w zajęciach tanecznych Rytm, Taniec i Muzyka (RTM): Taniec
3. Zachęcamy do zajęć ruchowych i integracji rodzinnej przez „Rodzinny Fitness”
Aktywność plastyczna: Zobacz Wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina: Zobacz
Kolorowanka: F. Chopin
4. Zachęcamy do posłuchania bajek czytanych przez aktorów teatru muzycznego: Posłuchaj
Trochę aktywności ruchowej: Zobacz Aktywność plastyczna: Tutaj
5. Pan Paweł – aktor, muzyk, wokalista – przeczytał dla dzieci bajkę J. Tuwima „Ptasie radio”: Posłuchaj
„Rodzinny kwadrans czytelniczy” niech przyczyni się do chęci rodzinnego spędzania czasu z lekturą, w tym tygodniu polecamy książki: Daniela i Aleksandry Mizielińskich „Mapy” oraz Andrzeja Fedorowicza „Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków”.
Książka nr 1: Ta książka to podstawa wszelkich podróży „na papierze”. Jeśli jej nie znacie, koniecznie musicie nadrobić zaległości. I od razu chcemy rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości. Ta książka nie jest za duża – można położyć ja na podłodze lub łóżku i położyć się na niej, aby ją przeglądać. Po drugie nie jest za trudna – to od czytającego zależy na jakiś elementach skupi swoją uwagę: imiona w danych krajach, przyroda, stolice, mapy, czy też zabytki. A wiadomości jest w niej naprawdę sporo. Ważną cechą jest również możliwość czytania od dowolnie wybranego momentu – wybranemu elementowi możne poświęcić tyle czasu ile się chce.
Książka nr 2: Czy zastanawialiście się kiedyś, kto pierwszy dotarł do różnych miejsc na świecie? Kto je odkrył, opisał, przedstawił całemu światu? Ile to kosztowało go wysiłku, wyrzeczeń, a czasem nawet zdrowia. Warto sięgnąć do tej książki, aby przekonać się, jak wielu naszych rodaków już od średniowiecza niestrudzenie ruszało w świat. Może z czasem podążymy ich śladem?
Z pozdrowieniami, wychowawcy świetlicy: S. Laskowska-Rola, A. Cis, A. Pydyś, D. Woźniak, D. Ślaska, J. Antoniak
Polscy artyści 11.05 – 15.05.2020 r.
Sztuka w życiu człowieka.
PONIEDZIAŁEK
– To co nas otacza: Czym jest sztuka?
– Teatrzyk dla dzieci: Misiowe opowieści
– Poczytajmy, posłuchajmy razem: Książka dobra na nudę
WTOREK
– Edukacyjne zabawy interaktywne: Mali artyści
– Teatrzyk dłoni: Cieniozwierzaki
ŚRODA
– Teatr: Magiczne miejsce
CZWARTEK
– Kurs rysowania: Malowanie na ekranie
– Papieroplastyka: Teatrzyk cieni
– Rysowanie, muzykowanie na ekranie: Sztuka tworzenia
PIĄTEK
– Trochę zabawy: Podróż po planetach
– Ćwiczenia z butelką: Ćwicz z nami
– Odpocznij, odpręż się, zrelaksuj: Posłuchaj
Nauczyciele świetlicy: Agnieszka Jakuszewska, Marta Markiewicz, Jolanta Chotkowska, Agnieszka Wojtysiak
Kim będę, gdy dorosnę 6.05 – 8.05.2020 r.
Znaczenie pracy w życiu człowieka.
ŚRODA
– Poznajemy zawody: Praca i nauka
– Kto nam pomaga?: Ratują nasze życie i zdrowie
– Poczytajmy, posłuchajmy razem: Książka dobra na nudę
CZWARTEK
– Edukacyjne zabawy interaktywne: Zawody
– Pomyśl i odgadnij: Quiz o zawodach
– Kurs rysowania: W gospodarstwie domowym
– Papieroplastyka: Zrób to sam
PIĄTEK
– Trochę zabawy: Ruch przy muzyce
– Ćwiczenia ogólnorozwojowe: Zabawy ruchowe
– Odpocznij, odpręż się, zrelaksuj!: Posłuchaj
Nauczyciele świetlicy: Agnieszka Jakuszewska, Marta Markiewicz, Jolanta Chotkowska, Agnieszka Wojtysiak
Kim będę, gdy dorosnę? 06.05-08.05.2020 r.
Ten tydzień poświęcamy na poznanie zawodów wykonywanych przez dorosłych.
1. W dniu 04.05.2020 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka.
Piosenka o pracy wykonywanej przez strażaka: Tutaj
Poradnik: Kim jest strażak? Piosenka: Straż Pożarna
2. Zapraszamy do udziału w zajęciach „Piosenka tygodnia”, polecamy piosenkę: „Kim Będę”
Zachęcamy do obejrzenia filmu:Poznajemy miejsca pracy i zawody
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji: Zobacz Szarady: Zawody
3. Zachęcamy do zajęć ruchowych i integracji rodzinnej przez Rodzinny Fitness
Piosenka o farmie: Tutaj Podstawy gry w szachy dla dzieci: Tutaj
4. Zachęcamy do obejrzenia filmu: Poznajemy zawody i miejsca pracy
Kolorowanka: Fryzjer Bazyliszek – Teatr Baj w podróży po sieci: Tutaj
Proponujemy zajęcia taneczne Rytm, Taniec i Muzyka (RTM): Taniec
5. Zapraszamy do obejrzenia bajki dla dzieci: Bajka dla Tassiego
Zajęcia „Rodzinny kwadrans czytelniczy” niech przyczynią się do rodzinnego spędzania czasu z lekturą,
w tym tygodniu polecamy książkę R. Piątkowskiej „To się nie mieści w głowie”.
Krótki opis książki: Najnowszy zbiór opowiadań Renaty Piątkowskiej. Czy można zaprzyjaźnić się z kozą albo zabrać rybę na spacer? Oczywiście, że można. Można też zjadać pełne miski dziwnych fioletek i bez strachu wsadzać palce wprost do lwich paszcz. Takie (i o wiele gorsze) pomysły rodzą się każdego dnia w dziecięcych głowach. Nie wierzycie? No to przeczytajcie.
Zapraszamy do czytania wierszy dla dzieci: Tutaj
Z pozdrowieniami, wychowawcy świetlicy: S. Laskowska-Rola, A. Cis, A. Pydyś, D. Woźniak, D. Ślaska, J. Antoniak.
Majowe święta 27.04-29.04.2020 r.
W tym tygodniu poruszamy tematy związane z historią Polski, symbolami narodowymi i patriotyzmem.
1. Zapraszamy do udziału w zajęciach Piosenka tygodnia, polecamy: Piosenka młodego patrioty
Prezentacja: Polska – nasza Ojczyzna
Zachęcamy do obejrzenia filmu edukacyjnego o symbolach narodowych: Tutaj
Spróbuj wykonać: Zadanie Film: Zachęta do pisanek nr 9
2. Zachęcamy do udziału w zajęciach:Zrób to sam, proponujemy wykonać kotylion: Zobacz
Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego: Jak powstała konstytucja?
Film: Zachęta do pisanek nr 10
W ramach zajęć Żyj z pasją – Pan Paweł – aktor, muzyk, wokalista czyta wiersz dla dzieci, posłuchajcie: J. Tuwim „Lokomotywa”.
3. Zachęcamy do zajęć ruchowych i integracji rodzinnej przez „Rodzinny Fitness”
Piosenka:Jestem Polakiem Puzzle: Godło Polski Film: Zachęta do pisanek nr 11
4. Proponujemy udział w zajęciach tanecznych Rytm, Taniec i Muzyka (RTM): Taniec
Słuchowiska: Historia dla dzieci Wirtualne spacery po polskich muzeach: Tutaj
Film: Zachęta do pisanek nr 12
5. Zajęcia Rodzinny kwadrans czytelniczy, niech przyczynią się do rodzinnego spędzania czasu z lekturą, w tym tygodniu polecamy książki: K. Ostrowskiej-Biernackiej „Luneta czasu i Konstytucja 3 Maja” oraz Z. Staneckiej (ilustracje: D. de Latour) „Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”.
Krótki opis książki nr 1: Informacje zawarte w książce dotyczą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W książce opisano przygody zaprzyjaźnionych ze sobą dzieci, które niespodziewanie przenoszą się w czasie. To mała, cienka książeczka, której celem jest przekazanie dzieciom wiedzy historycznej w przystępny sposób.
Krótki opis książki nr 2: W książce autor zawarł wiele informacji, które są również ładnie graficznie przedstawione. W książce zaprezentowano poszczególne święta w sposób zrozumiały dla dzieci, dzięki opisanym w niej poszczególnym przygodom zaprzyjaźnionych dzieci i towarzyszącego im dziadka.
Film edukacyjny: Niedźwiedź Wojtek
Film: Zachęta do pisanek nr 13
Z pozdrowieniami, wychowawcy świetlicy: S. Laskowska-Rola, A. Cis, A. Pydyś, D. Woźniak, D. Ślaska, J. Antoniak.
Majowe święta 27.04 – 29.04.2020 r. Kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych
PONIEDZIAŁEK
– Jakie święta obchodzimy w maju?: Majowe święta
– Flaga i Godło Polski: Ułóż puzzle
– Poczytajmy, posłuchajmy razem
WTOREK
– Nasz patriotyczny Quiz
– Edukacyjne zabawy interaktywne: Sprawdź swoją wiedzę
– Kurs rysowania: Dłoń do rysowania
– Papieroplastyka: Symbole narodowe
ŚRODA
– Jesteśmy Polką i Polakiem
– Trochę zabawy: Zapraszamy do zabawy przy muzyce
– Wiosenna gimnastyka
– Odpocznij, odpręż się, zrelaksuj!
Nauczyciele świetlicy: Agnieszka Jakuszewska, Marta Markiewicz, Jolanta Chotkowska, Agnieszka Wojtysiak
Ziemia – nasza planeta 20.04 – 24.04.2020 r.
Chronimy życie na Ziemi
PONIEDZIAŁEK
– Życie na Ziemi: Ziemia, planeta na której żyjemy
– Poczytajmy, posłuchajmy razem: Książka dobra na nudę
WTOREK
– Dzień Ziemi: Quiz
– Edukacyjne zabawy interaktywne: Ziemia
ŚRODA
Święto Ziemi: Dzień Ziemi – święto naszej planety
– Mała bajkowa zagadka: Ziemia
CZWARTEK
– Kurs rysowania: Ryba i żyrafa
Papieroplastyka: Królik
PIĄTEK
– Trochę zabawy: Duży i mały skok
– Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha: Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni
– Odpocznij, odpręż się, zrelaksuj!: tutaj
Nauczyciele świetlicy: Agnieszka Jakuszewska, Marta Markiewicz, Jolanta Chotkowska, Agnieszka Wojtysiak, Regina Tatara.
Ziemia – nasza planeta – 20.04 – 24.04.2020 r.
Realizowany temat dotyczy dbałości i troski o naszą planetę Ziemię. W tym tygodniu również obchodzimy: Światowy Dzień Drzewa oraz Światowy Dzień Książki.
1. Zapraszamy do udziału w zajęciach Piosenka tygodnia, polecamy piosenkę: Moja Planeta
Prezentacja:Chrońmy Ziemię Komiks o zanieczyszczeniu środowiska: Komiks
Zachęcamy do wykonania komiksu: Tutaj Szarady: Tutaj Film: Zachęta do pisanek #6
2. Zachęcamy do udziału w zajęciach: Zrób to sam, proponujemy wykonanie kwiatów farbami: Kwiaty
W zajęciach Edukacja przez zabawę, zapraszamy do obejrzenia filmów edukacyjnych:
Obieg wody w przyrodzie, Cykl hydrologiczny Oszczędzaj wodę: Projekt
Film: Zachęta do pisanek#7 Podstawy gry w szachy dla dzieci: Zobacz
3. Zachęcamy do zajęć ruchowych i integracji rodzinnej przez Rodzinny Fitness
Polecamy filmy: Chmury O segregacji śmieci: Tutaj Zachęta do pisanek #8
4. W dniu 23.04.2020 r. obchodzimy Światowy Dzień Książki, w tym dniu zapraszamy do uczestnictwa w aktywnościach związanych z tą tematyką.
Pani Ania – autorka cyklu bajek dla dzieci, trenerka, animatorka partycypacji społecznej – przeczytała napisaną przez siebie bajkę dla dzieci, posłuchajcie: Bajka dla dzieci
Zachęcamy do posłuchania bajek czytanych przez aktorów teatru muzycznego: Posłuchaj
Zapraszamy do: Wizyty w teatrze
Rodzinny kwadrans czytelniczy niech przyczyni się do chęci rodzinnego spędzania czasu z lekturą, w tym tygodniu polecamy książkę: Recykling – J. Tołłoczko, P. Syndoman, M. Kwiecińska
Krótki opis książki: Książka pokazuje, jak z niepotrzebnych z pozoru odpadów można stworzyć fantastyczne zabawki, rzeczy użytkowe czy małe dzieła sztuki. Inspiruje do innego spojrzenia na tzw. śmieci: rolki po papierze toaletowym, kartony i pudełka, makulaturę, plastikowe butelki, wytłoczki po jajkach, korki od butelek. Instrukcjom krok po kroku towarzyszą rady i uwagi ułatwiające bezpieczne zrealizowanie projektów oraz ciekawostki dotyczące przedmiotów, którymi można obdarować bliskie osoby. Do każdego projektu dodano podpowiedź, jakie zastosowanie mogą mieć wykonane rzeczy.
Proponujemy zajęcia taneczne Rytm, Taniec i Muzyka (RTM): Taniec Film: Zachęta do pisanek #9
5. W dniu 24.04.2020 r. obchodzimy Światowy Dzień Drzewa, w tym dniu zapraszamy do uczestnictwa w aktywnościach związanych z tą tematyką.
Zapraszamy do obejrzenie prezentacji: Światowy Dzień Drzewa Piosenka: Las
Festiwal Internetowy na Dzień Drzewa: Tutaj Film: W kontakcie z naturą
Kolorowanka: Drzewo Zabawki z recyklingu: Zobacz Film: Zachęta do pisanek #10
Z pozdrowieniami, wychowawcy świetlicy: S. Laskowska-Rola, A. Cis, A. Pydyś, D. Woźniak, D. Ślaska, J. Antoniak.
Książka moim przyjacielem 15. 04 – 17.04.2020 r.
Rola książki w życiu człowieka
ŚRODA Gdzie mieszka książka? Posłuchaj piosenki.
– Poczytajmy, posłuchajmy razem: Książka dobra na nudę
– Dzień z Kubusiem Puchatkiem: Opowieść o Kubusiu Puchatku
– Dlaczego warto czytać książki? Spotkanie z przyjacielem
CZWARTEK. Kurs rysowania: Żółta kaczka, ambulans
– Papieroplastyka: Zakładka do książki i książeczka
– Zagadka literacka – Pomyśl i odgadnij!: Quiz baśniowy
PIĄTEK. Trochę zabawy
– Ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha: tutaj
– Odpocznij, odpręż się, zrelaksuj! tutaj
Nauczyciele świetlicy: Agnieszka Jakuszewska, Marta Markiewicz, Jolanta Chotkowska, Agnieszka Wojtysiak, Regina Tatara
Książka moim przyjacielem 15.04-17.04.2020 r.
1. Zapraszamy do udziału w zajęciach Piosenka tygodnia, polecamy: Piosenka
Zachęcamy do obejrzenia filmu o historii książki: Film.
Miś do wykonania i przytulania Film: Zachęta do pisanek #1
2. Zachęcamy do udziału w zajęciach: Zrób to sam, proponujemy wykonanie: Zakładka do książki
Prezentacja: W świecie książek Krzyżówki online dla dzieci
Film: Zachęta do pisanek #2
3. Zachęcamy do zajęć ruchowych i integracji rodzinnej przez Rodzinny Fitness
Zapraszamy do obejrzenia: Sztuczka codziennie o 12.00 Polecamy naukę rysunku: Tutaj
Film: Zachęta do pisanek #3 Przepis: Inkowa babinka
4. Proponujemy udział w zajęciach tanecznych Rytm, Taniec i Muzyka (RTM): Taniec
Zachęcamy do wysłuchania audiobooka J. Duszyńskiej Cudaczek Wyśmiewaczek
Kolorowanka: Alicja z Krainy Czarów Film: Zachęta do pisanek #4
5. Zajęcia Rodzinny kwadrans czytelniczy, niech przyczynią się do rodzinnego spędzania czasu z lekturą, w tym tygodniu polecamy książkę A. Antosiewicz Mądre bajki.
Krótki opis książki: Zbiór ciekawych opowiadań, które przekazują ważne prawdy i uczą czegoś wartościowego. Dzieci dowiedzą się z tej książeczki o prawdziwej przyjaźni, sile miłości, akceptacji, o zrozumieniu dla innych i wierze w siebie, o wartości rodziny, ale także o trudnych sprawach. Bajki napisane są przystępnym językiem, pięknie ilustrowane. Film: Zachęta do pisanek #5
Zachęcamy do obejrzenia filmu: Pippi Langstrumpf cz.1 Astrid Lindgren
Ciekawe propozycje słuchowisk i książek dla dzieci: Wirtualna biblioteka słuchowisk dla dzieci: Tutaj
Książki dla dzieci: Zobacz
Z pozdrowieniami, wychowawcy świetlicy: Sylwia Laskowska-Rola, Agnieszka Cis, Alina Pydyś, Dorota Woźniak, Dominika Ślaska, Jagoda Antoniak.
Akcje prowadzone w świetlicy szkolnej |
- Zbiórka nakrętek na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie,
- „Paczka dla zwierzaka” – zbiórka karmy dla zwierząt z lubelskiego Animals,
- „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”,
- Zbiórka odzieży, zabawek i przyborów szkolnych dla podopiecznych Pogotowia Opiekuńczego.
Kronika zajęć świetlicowych |
Tak się bawimy ….
Galeria prac uczniów |
Szkoła dobrych praktyk – prezentacja multimedialna opracowana przez Panią Alinę Pydyś
Wywiad na temat szkoły dobrych praktyk: