Wyniki konkursów bibliotecznych

Wiktoria Ogrodowska
i Agata Węgorska, 2e

Laureaci konkursu czytelniczego
Przeczytam tyle książek z biblioteki
szkolnej,
ile mam lat

(w kolejności alfabetycznej nazwisk)

Zoja Augustowska, M6
Beata Buraczyńska, M9
Marek Czyżykiewicz, 1a
Amelia Dalczyńska, M6
Michał Kamiński, 2e

Laureaci konkursu plastycznego
Ilustracja do ulubionej książki

Beata Buraczyńska, M9
T. Nolan Róża. Kucyk, który tęskni za domem

Lidia Maciejewicz, M4
H. Webb Figa tęskni za domem

Szymon Radzki, 1b
Z. Stanecka Robot Robert

AKTUALNOŚCI
  • Szkoła przystąpiła do projektu Wielka Liga Czytelników. Jego głównym celem jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.
                      REGULAMIN KONKURSU WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW
  1. Uczniowie wypożyczają książki z listy konkursowej dostępnej w bibliotece szkolnej.
  2. Do każdej książki czytelnicy otrzymują formularz konkursowy, który wypełniają w domu, najlepiej   podczas rodzinnego czytania.
  3. Wypełniony test uczniowie oddają do biblioteki szkolnej.
  4. Koordynatorzy placówki sprawdzają testy według klucza odpowiedzi.
  5. Zdobycie minimum 80 punktów w teście oznacza jego zaliczenie. Za każdy zaliczony test uczeń otrzymuje jedną sprawność.
  6. W szkole, w której więcej niż trzech uczniów na jednym poziomie (kl.1-3 lub 4-6) zdobyło komplet 10 sprawności przeprowadzony zostanie test kwalifikacyjny. Koordynator placówki może skorzystać z jednego z trzech testów przygotowanych przez organizatorów lub opracować własny test.
  7. Półfinał odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. W półfinale reprezentanci każdej placówki, w obrębie poziomów klasowych (kl. 1-3 i kl. 4-6) tworzą drużyny i wspólnie wypełniają test. Test półfinałowy jest pisany równocześnie w całym kraju. Miejsca pisanie testu będą podane na stronie internetowej konkursu.
    Test półfinałowy będzie dotyczył treści wcześniej podanych książek. W trakcie pisania testu nie można korzystać z tekstu książki, ani innych pomocy. Wszystkie prace konkursowe zostaną sprawdzone przez Komisję Konkursową w Katowicach. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu w trzech kategoriach: powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej.
  8. Do wielkiego finału awansuje 15 najlepszych drużyn z kraju.
  9. Finał  Wielka Zabawa Rodzinna odbędzie się 27 maja 2017 r. w Katowicach.
PROJEKTY I KONKURSY CZYTELNICZE
  • Książki naszych marzeń – konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej, grudzień 2014 r.
    Nakręcono krótki film według scenariusza Pani Ewy Wójcik. Aktorami byli uczniowie klasy 6a. Stroną techniczną zajął się Pan Waldemar Stoczkowski. Wraz z filmem przesłano do MEN wykaz 50 tytułów książek, o przeczytaniu których marzą uczniowie. Lista została opracowana przez bibliotekarzy szkolnych na podstawie wcześniej przeprowadzonych badań ankietowych.
    Film  Warto czytać_SP27_Lublin
  • Książki naszych marzeń – realizacja w 2015 roku rządowego programu promocji czytelnictwa dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych.  Tekst rozporządzenia.
    Udział w programie umożliwił zakup 170 egzemplarzy książek do biblioteki szkolnej (lektur, książek naukowych, nowości z literatury pięknej). W ramach realizacji programu zorganizowano szereg konkursów czytelniczych, odbyły się prelekcje na spotkaniach z rodzicami na temat Zalety książek dla dzieci, prowadzono zajęcia edukacyjne w bibliotece i świetlicy szkolnej.
  • Biblioteka przyjazna uczniowi – ogólnopolski konkurs zorganizowany przez Studium Prawa Europejskiego.
    Bibliotekarze we współpracy z gronem pedagogicznym wykonali dziewięć zadań przewidzianych w regulaminie. Były to konkursy plastyczne, literackie i recytatorskie, badanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz prowadzenie zajęć propagujących czytanie książek i korzystanie ze szkolnej biblioteki.

PREZENTACJE MULTIMEDIALNE

Od biblioteki szkolnej do centrum informacji multimedialnej

Projekty eTwinning realizowane w latach 2008-2011

Lista bestsellerów kl.IV-VI, cz. 1

Lista bestsellerów kl.IV-VI, cz. 2

Album konkursu plastycznego

PROPOZYCJE CZYTELNICZE

Wychowanie w domu – książki dla rodziców
Siedemnaście zalet książki dla dzieci

Książki o misiach

Book titled 'Biblioteka szkolna proponuje ...'Read this free book made on StoryJumper

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

3.11.2015.13.11.2015.23.11.2015.33.11.2015.53.11.2015.6

3.11.2015.8

3.11.2015.73.11.2015.4

Rok szkolny 2014/2015

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nauczyciele bibliotekarze zorganizowali na głównym holu szkoły wystawę propagującą czytanie serii wydawniczych i cykli literackich. Zaprezentowano również lapbooki o różnorodnej tematyce. Odbyły się warsztaty origami. Uczniowie głosowali na najciekawszą książkę spoza kanonu lektur.

biblioteka.1 biblioteka.2biblioteka.3biblioteka.4

biblioteka.5biblioteka.6biblioteka.7biblioteka.8

biblioteka.9biblioteka.10biblioteka.12biblioteka.11

NASZA BIBLIOTEKA

biblioteka.wnętrze.1 biblioteka.wnętrze.2 biblioteka.wnętrze.3 biblioteka.wnętrze.4

Biblioteka działa od początku istnienia szkoły. Obecnie jest nowoczesną, interdyscyplinarną pracownią, z której korzystają uczniowie i ich rodzice (opiekunowie) oraz nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

Lokal biblioteki składa się z trzech pomieszczeń: czytelni, wypożyczalni, magazynku na zbiory audiowizualne i archiwalne numery czasopism. Zbiory biblioteki są opracowywane oraz udostępniane z pomocą programu MOL Optivum.

Czytelnicy korzystają z wolnego dostępu do zbiorów w wypożyczalni, czytelni, ośmiu stanowisk komputerowych Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. Czytelnia wyposażona jest w projektor.

W bibliotece organizowane są różnorodne zajęcia edukacyjne.

Nauczyciele bibliotekarze dbają, by w bibliotece panowała przyjazna i twórcza atmosfera.

Dzień tygodnia Godziny pracy ICIM
Poniedziałek 800 – 15 00 815– 14 45